Projekt „Bądź moim kumplem!” dobiegł końca PDF Drukuj Email
poniedziałek, 05 listopada 2012 18:16

Dnia 26 października 2012 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie podsumowujące projekt edukacyjny „Be my m8 – bądź moim kumplem”. Młodzież, rodzice, nauczyciele oraz Pani Dyrektor zebrali się, by podziwiać efekty półrocznej pracy uczniów klas II b, II c oraz III a, którzy w codziennej praktyce szkolnej efektywnie wykorzystywali edukacyjny program Unii Europejskiej – eTwinning.

Kluczowym punktem spotkania była prezentacja multimedialna (można ją obejrzeć korzystając z zakładki eTwinning na stronie internetowej naszej szkoły), która w sposób obrazowy uświadomiła zebranym ideę projektu i przybliżyła podejmowane przez zaangażowaną młodzież działania oraz ukazała efekty wspólnej pracy. Słuchacze poprzez atrakcyjną, audiowizualną formę, zapoznali się z poszczególnymi etapami  realizacji projektu, takimi jak: tworzenie własnych kont na platformie TwinSpace, przygotowanie i wybór logo projektu, nagrywanie filmu przedstawiającego uczestników działania oraz tworzenie prezentacji multimedialnych. Co ważne, podczas prezentacji uczniowie mogli wykazać się świetną znajomością języka angielskiego – był to bowiem język naszego projektu.

Doskonałe podsumowanie działań podjętych w ramach realizacji projektu stanowiła dyskusja z przybyłymi gośćmi zainicjowana przez opiekuna wydarzenia – panią Małgorzatę Kosińską oraz jego uczestników. Pod koniec pokazu odbył się poczęstunek przygotowany przez uczniów.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom za twórczy trud i trzymamy kciuki za kolejne, podejmowane w naszym gimnazjum kreatywne inicjatywy!

Maria Motulewicz kl. II b

pod opieką Małgorzaty Kosińskiej

Prezentacja projektu "Be My m8" - Piątek 26.10.2012r.

Fotorelacja z prezentacji - Piątek 26.10.2012r.

fot. M. Kosińska