Otrzęsiny, otrzęsiny i … po otrzęsinach. PDF Drukuj Email
piątek, 12 października 2012 13:28

fot. P.Karandziej, W.Bukpaś

12 października 2012r. w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika  w Olecku odbyły się zgodnie z wieloletnim już zwyczajem otrzęsiny pierwszoklasistów.

Uczniowie podczas różnych konkurencji przygotowanych przez ubiegłorocznych zwycięzców – klasę IIa pod kierunkiem wychowawcy – pana Adama Wyszyńskiego- musieli wykazać się m.in.: szybkością, sprawnością, wiedzą, a nawet talentem kulinarnym. Nasze zmagania oceniane były przez przedstawicieli Rady Rodziców, Rady Pedagogicznej oraz Samorządu Uczniowskiego.

Otrzęsiny rozpoczęły się od pokazów układów tanecznych przygotowanych przez poszczególne klasy. Kolejne zadanie polegało na wykonaniu makijażu dziewczętom przez chłopców, którzy mieli zawiązane oczy. Dzięki temu mogliśmy podziwiać oryginalne make-upy. Następną konkurencją było wypicie szklanki wody przez słomkę na czas, po niej przyszedł czas na odnalezienie ukrytego w galaretce przedmiotu bez używania rąk. Wszystkim jednak najbardziej spodobała się konkurencja w stylu „MasterChef”. Podczas tej rywalizacji należało zrobić warzywną sałatkę. Jury, oceniając dania, brało pod uwagę głównie: smak, estetykę wykonania, pomysłowość.

Po obradach jury p. dyrektor Anna Dorota Siemiatycka pogratulowała wszystkim uczniom klas pierwszych i wręczyła przechodni puchar zwycięzcom tegorocznych otrzęsin.

Zabawa była przednia, a wygrała ją klasa Ie.

Natalia Brodowska, klasa 1B

Zmieniony: poniedziałek, 22 października 2012 08:24