Warsztaty historii mówionej PDF Drukuj Email
środa, 03 października 2012 09:07

Warsztaty historii mówionej

Jeśli nie poznamy historii przeszłych pokoleń, nie zrozumiemy mechanizmów rządzących teraźniejszością – to powszechnie znana opinia. Podążając tym samy tropem myślowym, jeżeli nie zagłębimy się w doświadczenia naszych przodków, niechybnie utracimy coś niezwykle ważnego – tożsamość wyrastającą z naszych korzeni. Opowieści rodzinne, niecodzienne historie, tradycje i obyczaje nieprzekazywane i niekultywowane przez młodych, pójdą w niepamięć.

Olsztyńskie stowarzyszenie TRATWA przypomina młodym Polakom o wartości tego, co minione. Nasi dziadkowie byli świadkami wojen, zmian systemów politycznych, podobnie jak my, borykali się z różnymi dylematami, przeżywali miłości i doświadczali przyjaźni. Pod patronatem TRATWY i Regionalnego Ośrodka Kultury do niezwykłych historii swoich przodków postanowili dotrzeć uczniowie klas pierwszych naszego gimnazjum. W ramach zajęć z edukacji medialnej, kształtując umiejętność prowadzenia rozmów, zdobywania, przetwarzania oraz segregacji informacji, uczniowie będą pracować nad stworzeniem „Encyklopedii mówionej”.

Kolejne spotkanie już w czwartek, w sali AGT, o godzinie 16:00.

Zapraszamy wszystkich chętnych. Przyłączcie się razem z nami do upamiętniania, w nowoczesnej formie, pamięci o przeszłości.

Magdalena Nyga

Zmieniony: środa, 03 października 2012 09:25