Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2012/2013 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 03 września 2012 00:00

fot. M. Mularczyk

fot. W. Bukpaś

Dnia 3 września 2012 r. o godz. 9.00 w sali gimnastycznej zainaugurowano nowy rok szkolny 2012/2013.

Prowadzący uroczystość- Wiesław Bukpaś powitał gości – dyrekcję, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych, rodziców i uczniów.

Następnie wprowadzono poczet sztandarowy i odśpiewano hymn państwowy i szkolny pt. „Tak jak Kopernik”.

Po odśpiewaniu hymnów głos zabrała dyrektor – Anna Dorota Siemiatycka, która przywitała całą społeczność gimnazjalną. W krótkim przemówieniu zachęciła uczniów do podjęcia twórczego wysiłku w nadchodzącym roku szkolnym.  Podkreśliła, iż czas nauki  i pracy w szkole jest bardzo ważnym etapem w przygotowaniu  się do pełnienia odpowiedzialności w życiu społecznym.  Nawiązując do rocznicy wybuchy II wojny światowej powiedziała, że tragiczne lata naszych dziejów stanowią dla nas nieustającą lekcję szacunku wobec drugiego człowieka bez względu na jego pochodzenie i przekonania.

Następnie odczytano list Warmińsko- Mazurskiego Kuratora Oświaty.

Wojciech Jegliński, współprowadzący poprosił wszystkich o powstanie a panią dyrektor o przeprowadzenie aktu ślubowania uczniów klas pierwszych.

Odczytano list Rzecznika Praw Dziecka skierowany do młodzieży, w którym zwrócił uwagę na to, że w szkole nie tylko zdobywa się wiedzę, ale uczy się także koleżeństwa, szacunku, wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka przytaczając słowa Janusza Korczaka, Wielkiego przyjaciela dzieci:

Nie tak ważne, żeby człowiek dużo wiedział,

ale żeby dobrze wiedział,

nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał,

nie żeby go wszystko trochę obchodziło,

ale żeby go coś naprawdę zajmowało.

Następnie Magdalena Rydzewska, przewodnicząca Samorządu Szkolnego wlała odrobinę  otuchy młodszym koleżankom i kolegom jednocześnie zachęcając do nauki   i pracy na rzecz innych. Przedstawiła  uczniów wchodzących w skład samorządu oraz nauczyciela sprawującego opiekę  – Annę Kaczor.

Na koniec przypomniano o testach diagnozujących dla klas pierwszych, spotkaniach   z wychowawcami w poszczególnych klasach.

Zgodnie z założeniami Ministerstwa Edukacji Narodowej bieżący rok szkolny przebiegać będzie pod hasłem „Bezpieczna szkoła”.

Sporządziła: Dorota Włodarska

Zmieniony: poniedziałek, 24 września 2012 20:30