II Zjazd Szkół Kopernikowskich 2012 PDF Drukuj Email
czwartek, 31 maja 2012 17:43

fot. J. Najechalski

W dniach 18 - 20 maja 2012 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie odbył się II Zjazd Szkół Kopernikowskich, w którym uczestniczyła również delegacja z naszego gimnazjum: Wioleta Barwińska z oddziału III c, Patryk Stachurski z oddziału III d oraz Adriana Piotrowska  z oddziału III b wraz z opiekunem - panem Janem Najechalskim – wicedyrektorem szkoły.

Uroczyste otwarcie Zjazdu miało miejsce w piątek – 18 maja 2012 r. o godzinie 18:00. Uczestników przywitali: pani Małgorzata Bogdanowicz – Bartnikowska - wiceprezydent Olsztyna oraz Stefan Procyk - dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie. Po przywitaniu, zgromadzeni goście mogli wysłuchać wykładu pt. „Kopernik i pieniądze” wygłoszonego przez dra Wojciecha Szałkiewicza. Kolejnym punktem programu był międzyszkolny konkurs talentów, podczas którego uczniowie mogli zaprezentować m.in.: swoje zdolności wokalne i recytatorskie Nasze gimnazjum reprezentowała Wioleta Barwińska śpiewając piosenkę pt.Ja się boję sama spać’’. Po zakończeniu konkursu wszyscy uczestnicy zjazdu integrowali się przy wspólnym ognisku. Dodatkową atrakcją zjazdu było wyjście do Obserwatorium na nocny pokaz nieba. Kolejny dzień spędziliśmy na zwiedzaniu olsztyńskiej starówki, a dzięki opiece przewodnika poznaliśmy najciekawsze zakątki miasta i związaną z nimi historię. Tego samego dnia wieczorem udaliśmy się na seans do Planetarium, a następnie odwiedziliśmy olsztyńskie muzea, czynne do późnych godzin nocnych w ramach Międzynarodowej Nocy Muzeów. Nie lada gratką dla uczestników Zjazdu była wycieczka do skansenu  do Olsztynka, gdzie mogliśmy podziwiać pokazy dawnych zajęć wiejskich i ginących zawodów. Trzeciego dnia po śniadaniu, zadowoleni i pełni wrażeń pożegnaliśmy Olsztyn – z nadzieją, że kolejny Zjazd będzie równie udany.

Adriana Piotrowska, kl. III b