Egzamin gimnazjalny - nauki humanistyczne

Zestaw testów gimnazjalnych wchodzących w skład pakietu "Egzamin Gimnazjalny" firmy Aidem Media. Program zawiera zbiór 10 testów zawierających łącznie ponad 300 pytań - od tradycyjnych testowych zdań wyboru odpowiedzi, poprzez ćwiczenia polegające na łączeniu elementów w pary, uzupełnianiu luk, na zaznaczaniu fragmentów tekstu skończywszy. Pytania zostały podzielone na kategorie, zgodnie z wytycznymi programu nauczania i wymaganiami stawianymi na egzaminie gimnazjalnym. Uczeń sprawdza swoją wiedzę z zakresu nauk humanistycznych (j. polski, kultura, sztuka, historia), odpowiadając na pytania dotyczące różnorodnych tekstów kultury (m.in. tekstów literackich, popularno - naukowych, publicystycznych, źródeł historycznych, reprodukcji dzieł sztuk plastycznych). Wersja demonstracyjna zawiera jeden przykładowy test.

program (2,91 MB)

Egzamin gimnazjalny - nauki matematyczno-przyrodnicze

Zestaw testów gimnazjalnych wchodzących w skład pakietu "Egzamin Gimnazjalny" firmy Aidem Media. Program zawiera zbiór 6 testów zawierających łącznie ponad 300 pytań - od tradycyjnych testowych zdań wyboru odpowiedzi, poprzez ćwiczenia polegające na łączeniu elementów w pary, uzupełnianiu luk, na zaznaczaniu fragmentów tekstu skończywszy. Pytania zostały podzielone na kategorie, zgodnie z wytycznymi programu nauczania i wymaganiami stawianymi na egzaminie gimnazjalnym. Obejmują pełen zakres materiału z matematyki, biologii, chemii, fizyki, geografii i astronomii. Program zmusza do wykazania się umiejętnym stosowaniem pojęć i terminów z zakresu nauk matematyczno - przyrodniczych. Wersja demonstracyjna zawiera jeden przykładowy test.

program (1,59 MB)

Menedżer ucznia 1.0.0.9

Menedżer ucznia to program przeznaczony do zarządzania wszystkim co jest związane ze szkołą (podstawówka, gimnazjum, liceum ogólnokształcące). Dzięki niemu można prowadzić statystyki swoich ocen, przypominać o sprawdzianach, kartkówkach, spotkaniach itd. Wyróżniającą cechą programu jest obsługa średniej ważonej, a także możliwość zaszyfrowania pliku. W praktyce jedną z najbardziej przydatnych funkcji jest podręczny plan lekcji, dzięki któremu można się szybko spakować, i odpowiednio ustawić budzik. Dodatkowo aplikacja potrafi też generować statystyki z ładnym wykresem kołowym, dzięki któremu możemy bardzo intuicyjnie sprawdzić jakich ocen mamy najwięcej, z którego przedmiotu jesteśmy najlepsi itp.

program (462 KB)

Przelicznik jednostek 0.9.5

Niewielki, bezpłatny programik pozwalający na przeliczanie jednostek miar długości, masy, energii, powierzchni, ciśnienia, czasu, prędkości, mocy, objętości i komputerowych. Pomocny nie tylko uczniom przy odrabianiu zadań z matematyki czy z fizyki ;-) Niestety program jest jeszcze w fazie rozwoju i może zdarzyć się, że niektóre wyniki nie będą podawane w formie dziesiętnej a wykładniczej (np. 2E-5), co w przypadku zadań z fizyki nie stanowi większego problemu (w podanym przykładzie będzie to 2 x 10^-5)
program (360 KB)