Wyjazd do Sejmu Rzeczpospolitej PDF Drukuj Email
środa, 25 kwietnia 2012 09:49

Sukcesem zakończyła się debata przygotowana przez  uczniów Gimnazjum nr 2 w Olecku, która odbyła się w ramach projektu ,,Sejm Dzieci i Młodzieży”.

Przypomnijmy, że grupa gimnazjalistów  z klas II A i II B pod opieką pani Anny Kaczor oraz członkowie Koła Historyczno-Patriotycznego pod opieką pana Konrada Wiśniewskiego zorganizowali w dniu 29 marca 2012 r. debatę oksfordzką zatytułowaną   ,,Wpływ samorządu uczniowskiego na pracę szkoły”.

Komisja konkursowa doceniła pracę i zaangażowanie uczniów, co było efektem zakwalifikowania  ich  na listę posłów i posłanek XVIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. W nagrodę w  dniu 1 czerwca 2012 roku zasiądą oni w ławach sejmowych przy ulicy Wiejskiej w Warszawie (siedziba sejmu Rzeczpospolitej Polskiej).

W miejscu tym należy wspomnieć, że właśnie  co roku 1 czerwca, czyli w Dniu Dziecka parlamentarzystami reprezentującymi nasze państwo` staje się młodzież. W tym roku każdemu województwu przyznano określono ilość miejsc. Region warmińsko-mazurski reprezentować będzie dziewięć dwuosobowych zespołów, w tym młodzież naszego gimnazjum.

Dodam również, że nasi uczniowie są nie tylko jedynymi reprezentantami Olecka, ale i również całego regionu.

Według wcześniejszych ustaleń do Warszawy pojadą Patryk Stachurski i Jakub Mrozowski z III D

mgr Konrad Wiśniewski