eTwinning w naszej szkole PDF Drukuj Email
środa, 04 kwietnia 2012 17:26

eTwinning w naszej szkole

czyli kilka słów o naszym projekcie

(autor: Małgorzata Kosińska)

Od marca 2012 grupa uczniów naszej szkoły uczestniczy w edukacyjnym programie Unii Europejskiej – eTwinning  zatytułowanym BE MY M8 (bądź moim kumplem), który umożliwia nam współpracę ze szkołami europejskimi za pośrednictwem mediów elektronicznych. W projekcie udział bierze 8 szkół z 5krajów:

Państwo

Gürsu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi

Özlem Çırakoğlu

TR - EN

Kontakt jaki  będziemy utrzymywać z uczniami tych szkół daje nam mnóstwo możliwości poznania ich kultury i zwyczajów. Poprzez porozumiewanie się w języku angielskim będziemy rozwijać swoje umiejętności językowe, ćwiczyć słownictwo i poszerzać własne horyzonty. Dzięki korespondencji mamy możliwość podzielenia się nawzajem informacjami o sobie, swojej rodzinie, zainteresowaniach. Nasi partnerzy mają okazję poznania polskiej kultury i obyczajów naszego kraju.

Poszerzamy nasze umiejętności związane z wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT).
W projekcie możemy zamieszczać zdjęcia, obrazy, jak również krótkie filmiki, które w jakiś sposób mogłyby przybliżyć uczniom naszą społeczność, kraj i szkołę. Opisujemy swoje szkoły, miasta i państwa.

Mamy zamiar opisywać to, co lubimy i za czym nie przepadamy. Mamy w planach opisywanie tradycji związanych ze świętami obchodzonymi w naszych krajach.