Matematyka Bez Granic PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 marca 2012 20:24

fot. K. Drejer-Rekść

W dniu 16 marca 2012 roku w naszej szkole przeprowadzony został międzynarodowy konkurs „Matematyka Bez Granic”. Konkurs ten od kilkunastu lat jest organizowany w krajach Europy Zachodniej i ma na celu otwarcie mentalnych granic pomiędzy: krajami Unii Europejskiej oraz krajami z innych regionów świata; szkołami danego regionu; matematyką i językami obcymi; szkołami publicznymi i niepublicznymi; samymi uczniami. Ważnym elementem konkursu jest zwiększenie zainteresowania uczniów matematyką, podniesienie poziomu pracy w grupach, zwiększenie stopnia zaangażowania wszystkich członków grupy w realizację wspólnie wyznaczonego celu, pobudzanie własnej inicjatywy i rozwijanie twórczej aktywności uczniów, kształtowanie umiejętności pracy w grupach, sprawdzenie stopnia opanowania języków obcych.

Klasy biorące udział w konkursie rozwiązują 10 zadań matematycznych o różnym poziomie trudności. Jedno z nich podawane jest w języku obcym (angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim lub włoskim). Należy je przetłumaczyć, rozwiązać i sformułować odpowiedź w wybranym języku obcym.

Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku reprezentowali uczniowie klasy 3a.

Miejmy nadzieję, że debiut okaże się udany, a wynik jak najwyższy!

Więcej szczegółowych informacji na temat tego konkursu można szukać na stronie www.mbg.uz.zgora.pl.

Angelika Rejterada

Zmieniony: wtorek, 27 marca 2012 11:40