Szkolne spotkanie z Kangurem PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 marca 2012 20:21

fot. M. Kulbacka
Dnia 15 marca 2012 r. odbył się Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny". Jak co roku, w naszej szkole, cieszył się on dużym zainteresowaniem – 55 uczestników. Uczniowie klas pierwszych i drugich rozwiązywali zadania w kategorii Kadet, natomiast klas trzecich Junior. Już o godz. 9.00 każdy uczestnik rozpoczął pracę nad testem zawierającym 30 zadań o różnym stopniu trudności (10 zadań za 3 punkty, 10 za 4 i 10 za 5 punktów). Czas przeznaczony na ich rozwiązanie wynosił 75 minut. W chwili rozpoczęcia konkursu uczestnicy otrzymali po 30 punktów. Za każdą błędną odpowiedź, spośród pięciu podanych propozycji, zostają odjęte punkty w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie.

Moim zdaniem "Kangur Matematyczny" jest to idealny konkurs dla osób lubiących matematykę i rozwijających swoją wiedzę w jej zakresie, a także dla tych, którzy potrafią szybko znaleźć rozwiązanie nawet na najtrudniejsze łamigłówki matematyczne.

Przebieg szkolnych eliminacji koordynowała pani Marta Kulbacka, nauczyciel matematyki.
Wszystkich zainteresowanych kangurowymi zmaganiami odsyłam na stronę http://www.kangur-mat.pl/

Emilia Zaniewska

Zmieniony: wtorek, 27 marca 2012 11:21