Projekt "Aktywna Przerwa" PDF Drukuj Email
wtorek, 06 marca 2012 13:05

fot. M. Szturgulewski

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia ruszył w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku projekt „aktywna przerwa”. Na pomysł wpadli nauczyciele wychowania fizycznego oraz Samorząd Szkolny. Uczniowie mogą „w ruchu” spędzić międzylekcyjne przerwy, korzystając z wyposażenia sali gimnastycznej i auli. Projekt ma na celu rozwój i popularyzację sportu, ale przede wszystkim miłe spędzanie czasu.

Sala udostępniana jest w czasie piętnastominutowych przerw. Uczniowie mogą korzystać z piłek do siatkówki i koszykówki. Na auli, która czynna jest w każdej chwili wolnej od zajęć, rozstawione są 3 lub 4 stoły do gry w tenisa stołowego.

Projekt cieszy się dużą popularnością. Pozytywne reakcje ze strony uczniów powodują, że sala i aula są najczęściej wypełnione po brzegi.

„Nie da się tutaj nudzić” – mówi jeden z uczniów przebywających na sali.

„Fajny pomysł, można łatwo nawiązać nowe kontakty. Przerwy przestały być monotonne” – zapewnia uczennica klasy trzeciej.

Moim zdaniem to również bardzo dobry pomysł. Rozwijamy swoje sportowe zainteresowania i aktywnie spędzamy przerwę. Projekt będzie realizowany co najmniej do końca roku szkolnego 2011/2012. Patrząc na zainteresowanie ze strony uczniów, można spodziewać się jego kontynuacji.

Michał Szturgulewski

Koło Dziennikarskie