Przygotowania Egzaminu Gimnazjalnego 2012 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 05 marca 2012 11:47

W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi organizacji II pogłębionej diagnozy przed egzaminem gimnazjalnym 2012, zaplanowanej w okresie od 6 do 8 marca 2012 r., informuję że ww. badanie nie zostanie przeprowadzone.

Przypominam, iż przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego w bieżącym roku szkolnym ma odmienną formę niż zaplanowana w „Kalendarzu roku szkolnego 2011/2012” i polega na:

·       przeprowadzeniu próbnego badania diagnozującego wiadomości i umiejętności uczniów klas trzecich we współpracy z Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Łomży w dniach 7-9 grudnia 2011 r., dokonaniu analizy badania, sformułowaniu i wdrożeniu wniosków  (mocne i słabe strony);

·       doskonaleniu wiadomości i umiejętności uczniów klasy trzeciej poprzez m.in.: rozwiązywanie przykładowych zadań egzaminacyjnych dla każdej części egzaminu na zajęciach pozalekcyjnych (narzędzia dostępne na stronie www.cke.edu.pl);

·       weryfikowaniu postępu w wiadomościach i umiejętnościach w formie rozwiązywania testów egzaminacyjnych z zakresu każdej części egzaminu podczas zajęć lekcyjnych z przedmiotów egzaminacyjnych (historia, WOS, język polski, fizyka, biologia, chemia, geografia, matematyka i języki obce na poziomie III. 0 i III.1).