Z królową nauk za pan brat PDF Drukuj Email
wtorek, 28 lutego 2012 12:04

Z wielką przyjemnością informujemy, iż Weronika Kisielewska, uczennica klasy III a, zakwalifikowała się do finału II Ogólnopolskiej Olimpiady Logiczno-Matematycznej pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. I etap zmagań polegał na rozwiązaniu 3 zestawów o zróżnicowanym stopniu trudności. Do ścisłego finału, który odbędzie się 6 marca 2012 roku, zakwalifikowało się 50 uczniów. Weronika uzyskała wysokie 4 miejsce z liczbą 433 punktów na 450 możliwych do zdobycia.

Warto wspomnieć, iż w bieżącym roku szkolnym nasza uzdolniona matematycznie gimnazjalistka reprezentowała szkołę w II etapie eliminacji regionalnych Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów w Łomży. Już wkrótce weźmie również udział w finale Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki w Olsztynie. Weronika stwierdziła, że „uczestnictwo w konkursach jest dla mnie okazją do sprawdzenia swoich umiejętności matematycznych. Mimo, iż część zadań jest bardzo trudna, to zawsze podejmuję próbę rozwiązania każdego z nich. Na konkursach panuje miła i przyjazna atmosfera”.

Uczennicę do matematycznych zmagań przygotowuje p. Marta Kulbacka.

Weronice, jej rodzicom oraz opiekunowi składamy serdeczne gratulacje i życzymy powodzenia w kolejnych częściach konkursów J

wojeg

Zmieniony: piątek, 18 maja 2012 16:38