5 Szkolny Turniej Wiedzy o Mikołaju Koperniku PDF Drukuj Email
piątek, 17 lutego 2012 18:40

fot. W. Bukpaś, W. Jegliński, A. Piotrowska

Kilka minut po godzinie ósmej wszystkie klasy, które zakwalifikowały się do finału konkursu poświęconego pamięci patrona Gimnazjum nr 2 w Olecku – Mikołaja Kopernika, były gotowe do drugiego etapu boju. Ich twarze wyrażały determinację i chęć wygranej!

Prowadzący, pan Wojciech Jegliński, powitał wszystkich zgromadzonych szczerym uśmiechem, a w czasie trwania zabawy dbał o miłą atmosferę. Pierwsza konkurencja polegała na odczytaniu wcześniej przygotowanych fraszek, związanych z wielkim astronomem. Najlepsza moim zdaniem okazała się fraszka klasy 2b, która była nie tylko zabawna, ale zawierała zgrabne rymy oraz teorie, które głosił Kopernik. Drugą konkurencją okazała się kosmiczna krzyżówka, podczas której kibice nie żałowali gardeł i z wielkim zaangażowaniem dopingowali swoich kolegów. Nie obyło się bez różnego rodzaju zabawnych wierszyków, które miały mobilizować zawodników do walki. Było naprawdę głośno! Po krzyżówce nastąpiło losowanie przeciwników do kolejnych konkurencji, podczas którego miłośnicy danych drużyn wciąż byli bardzo aktywni. Kolejnymi zadaniami były: odegranie scenek z życia Mikołaja Kopernika, rywalizacje sportowe oraz kilka pytań na zakończenie.

Ośmieliłam się zapytać panią z jury, co sądzi o owej imprezie.

– Turniej jest warty podziwu, ponieważ pytania nie były łatwe, a zawodnicy z łatwością sobie z nimi poradzili – skomentowała pani Weronika Niewiarowska, reprezentantka Europe Direct Giżycko, fundatora atrakcyjnych nagród.

Konkurencje do samego końca trzymały napięciu zarówno zawodników, jak i kibiców. Turniej wiedzy wygrała klasa 2b, która najbardziej na to zasługiwała. Jestem bardzo zadowolona, że uczestniczyłam w tak radosnej i dobrze zorganizowanej imprezie. Uważam, że nie można wyobrazić sobie bardziej udanej inauguracji Dnia Patrona.

Nikola Andrelczyk

Koło Dziennikarskie