Harmonogram obchodów Święta Szkoły PDF Drukuj Email
piątek, 10 lutego 2012 15:51

Harmonogram obchodów Święta Szkoły pod hasłem:

„Uskrzydlamy się pasjami”

17 lutego 2012 roku (piątek)

1.   800 -  940  - Dwie pierwsze lekcje odbywają się zgodnie z tygodniowym planem zajęć.  Wskazane jest, aby podczas zajęć dominowały aktywne metody pracy wyzwalające kreatywność uczniów. Inspiracją merytorycznych treści zajęć będą znane postaci, które wywarły wpływ na rozwój różnych dziedzin nauki, sztuki i sportu.

2.   od 8 00 - 940 - V Turniej Wiedzy o Mikołaju Koperniku” (aula szkoły)  kl. I a, I c, II a
i II b spośród których zostały wyłonione drużyny w drodze eliminacji klasowych. W trakcie turnieju przewidziane są zadania dla publiczności. Wykaz konkurencji:

1)   Fraszka na Mikołaja Kopernika”,

2)   „Kosmiczna krzyżówka”,

3)   „Z dziejów naszej szkoły”,

4)   „Astronomiczna łamigłówka”,

5)   „Scenka z życia Mikołaja Kopernika”,

6)   „Astronomiczne wyścigi ciał niebieskich”,

7)   „Podróż w czasy kopernikowskie”,

8)   „Ostateczna rozgrywka czyli epoka Kopernika”.

3.   855 – 940 – II edycja szkolnego konkursu ortograficznego „Szkolny  Mistrz  Ortografii”. (sala 205). 16 uczniów reprezentujących każdą klasę pisze dyktando, którego treść nawiązuje do postaci patrona szkoły Mikołaja Kopernika.

4.   8 55 – 9 40  - Premiera spektaklu podróżującego pt. „W głąb wyobraźni” przygotowanego przez Szkolne Koło Teatralne (szkolne korytarze). Odbiorcami spektaklu są klasy III b i III d.

5.   9 50 – 10 35 - „Wynalazek na miarę Kopernika”. W realizację zadania zaangażowane są te klasy, które odpowiednio wcześniej przedstawiły plan działania i przedstawiły go wychowawcy. Niedostarczenie planu oznacza brak udziału w konkursie i lekcję zgodnie z tygodniowym planem zajęć.

6.   1100 – 1200 – Uroczysta akademia (sala gimnastyczna), m.in.:

·       Gala osiągnięć.

·       Część artystyczna – skecz pt. „Uskrzydleni”,

·       Prezentacja „Wynalazków na miarę Kopernika”,

7.   ok. 1230 – Otwarcie III Memoriału im. Władysława Żurowskiego (lodowisko szkolne). Następnie konkurencje sportowe:

·       Konkurencje łyżwiarskie: jazda przodem i slalomem, ( równolegle rozgrywane są turnieje: piłki siatkowej – sala gimnastyczna, „strongmena” – siłownia, tenisa stołowego – aula szkoły.

8.    ok. 1300 – Bal przebierańców na lodzie „Postaci ze świata nauki, sztuki, sportu” (lodowisko)

9.   ok. 1330 -  Mecz hokejowy „Niespodzianka”- (mecz jest ostatnim punktem programu).

10.             od 1200 Poczęstunek na świeżym powietrzu (bigos, herbata, kawa dla wszystkich uczestników imprezy).

W imieniu społeczności Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika

zapraszam do wspólnego świętowania wszystkich przyjaciół szkoły

Anna  Dorota Siemiatycka - dyrektor

Zmieniony: piątek, 10 lutego 2012 15:53