Dzień Bożonarodzeniowych Życzeń PDF Drukuj Email
czwartek, 22 grudnia 2011 15:06

fot. M. Mularczyk, E. Tokajuk, W. Bukpaś

Dzień 22 grudnia 2011 roku w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku przebiegał w gwiazdkowej – niezwykle urokliwej i przyjaznej atmosferze.

Po dwóch pierwszych lekcjach, które odbyły się według planu, młodzież zaangażowała się w specjalnie zaaranżowane na tę okazję przez p. Agnieszkę Śnieżyńską i p. Dorotę Gorlo‑Szczecinę zadania konkursowe. Po niedługim czasie zamysły zaczęły przemieniać się w czyny, entuzjazm nie opuszczał uczniów, a nastrojowe, bożonarodzeniowe pieśni, które wypełniały korytarze szkolne, inspirowały zawodników do pracy.

Zafrasowani swoimi projektami uczniowie znaleźli jednak czas lekturę najnowszego wydania „Byle do Dzwonka”, którego tematem była magiczna rzeczywistość. Z wielką przyjemnością udali się również na degustację potraw wigilijnych, w przygotowywaniu i podaniu których pomagali pracownikom stołówki szkolnej. Apetyt dopisywał każdemu i smakołyki, ku uciesze kucharzy, w mgnieniu oka znikały ze stołów.

Zaserwowane dania:

Śledź pod pierzynką, Ryba po grecku, Zupa rybna, Kluski ziemniaczane z makiem, Kapusta z grzybami, Kompot z suszu owocowego, Pierogi z kapustą i grzybami, Śledź w oleju

Na czwartej godzinie lekcyjnej cała społeczność szkolna udała się na salę gimnastyczną, by obejrzeć jasełka. Spektakl, którego motto brzmiało „Bóg jest Miłością. Idź w stronę Miłości” wyreżyserowany został przez Siostrę Amabilis i p. Annę Kaczor. Wyzwania aktorskiego, z pełnym powodzeniem, podjęli się uczniowie z klasy 2B.

Przekaz jasełek według Siostry Amabilis Marii Wnuk:

„Należy w życiu szukać Miłości. Mały Książę ukazał nam, że najistotniejsze w życiu są: miłość, dobroć i przyjaźń. Dobra materialne nie mogą nam przesłaniać wartości najważniejszej, czyli Boga. Musimy pamiętać, że dbać o duchowość należy cały czas, całe życie”.

By wypełnić przesłanie jasełek i w klasowym gronie nacieszyć się swoją bliskością, młodzież i opiekunowie udali się do swoich sal na wigilie klasowe. Wyjątkowemu spotkaniu towarzyszyły życzenia, wspólny posiłek, kolędowanie i symboliczne, często stworzone własnoręcznie, upominki.

Emocjonujący dzień wszystkim przyniósł wiele radości i pozwolił doświadczyć świątecznej aury.

KONKURSY – WYNIKI

I. Konkurs kolęd i piosenek świątecznych – klasy pierwsze

Zwyciężyła klasa 1D z piosenką świąteczną Seweryna Krajewskiego „Jest taki dzień”. Śpiewającym dziewczętom na gitarze przygrywał Szymon Kowalewski.

Konkurs zakończył się wspólnym śpiewaniem kolęd.

II. Najbardziej oryginalny łańcuch choinkowy – klasy drugie

Zwyciężyła klasa 2E, której łańcuch wywarł największe wrażenie na oceniających.

III. Eko-choinka – klasy trzecie

Na podium stanęła klasa 3A, która stworzyła „żywą choinkę” o nazwie „Gdzie ty, tam ja”, a był nią przebrany uczeń.

Klasa 3B przygotowała choinkę „Owocowy szał”

Klasa 3F zaprojektowała drzewko „Windą do nieba”

Klasa 3E wykonała choinkę „Już mi niosą suknię z welonem”

IV. Świąteczna aranżacja sali – wszystkie klasy

1 miejsce klasa 2C

2 miejsce klasa 1E

3 miejsce klasa 3B

V. Sałatka i wierszyk – wszystkie klasy

Konkurs odbył się w ramach realizowanego w naszej szkole programu „Trzymaj formę”. Jego wyniki zostaną ogłoszone na III Memoriale Władysława Żurowskiego, w lutym 2012.

Wszystkim gratulujemy pomysłowości, zapału oraz pozytywnych nastrojów, które nadały temu przedświątecznemu dniu wyjątkowego charakteru!

Magdalena Nyga, Wojciech Jegliński

Zmieniony: czwartek, 05 stycznia 2012 23:53