Dzień Bożonarodzeniowych Życzeń PDF Drukuj Email
piątek, 16 grudnia 2011 17:38

Organizacja pracy szkoły w ostatnim dniu

przed zimową przerwą świąteczną

22 grudnia 2011 r., czwartek

- Dzień Bożonarodzeniowych Życzeń

„Dzień Bożonarodzeniowych Życzeń” wprowadza społeczność szkolną w przedświąteczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2012. Swoim charakterem nawiązuje do kultywowania polskiej i chrześcijańskiej tradycji i stanowi ważny element pracy wychowawczej szkoły.

Zajęcia w tym dniu rozpoczynają się o godzinie 800, kończą się o godz. 1330 (po sześciu godzinach lekcyjnych). Wytypowani przedstawiciele uczniów poszczególnych klas I, II i III przygotowują potrawy wigilijne w stołówce szkolnej w ramach programu „Trzymaj formę” w godz. od 800 do 1030.

Świąteczny charakter Dnia Bożonarodzeniowych Życzeń podkreślamy uroczystym strojem.

Szczegółowy program:

1.  800 – 940  Dwie pierwsze lekcje zgodnie  z planem, z tym że treści zajęć dydaktycznych mogą być związane z tradycjami Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

2.  950 – 1035  Na trzeciej godzinie poszczególne klasy realizują zadania konkursowe:

- klasa I – konkurs kolęd i piosenek świątecznych w auli,

- klasa II – konkurs na najbardziej oryginalny łańcuch choinkowy (sale lekcyjne),

- klasa III – konkurs na Eko- choinkę (sale lekcyjne).

Oceny prac konkursowych dokonają komisje odpowiedzialne za poszczególne konkursy. Ogłoszenie wyników nastąpi po jasełkach.

3.  1035 – 1055  Przerwa, podczas której nastąpi degustacja potraw wigilijnych dla osób korzystających ze stołówki szkolnej i wszystkich chętnych (stołówka szkolna).

4.  1100 -1200 Jasełka w sali gimnastycznej.

5.  ok. 1200- 1215 Przygotowanie klasowych spotkań opłatkowych.

6.  1215-1330 Spotkania klasowe z wychowawcami, asystentami i rodzicami. Spotkania powinny być przygotowane zgodnie z tradycją Świąt Bożego Narodzenia.

7.  1340 Spotkanie pracowników (sala 104).

Zajęcia dla uczniów nie uczęszczających na religię rzymskokatolicką zostaną przeprowadzone w czytelni biblioteki szkolnej (6 kolejnych godzin lekcyjnych).

Anna Dorota Siemiatycka - dyrektor

Zmieniony: piątek, 16 grudnia 2011 17:45