Intelektualny weekend gimnazjalistów PDF Drukuj Email
poniedziałek, 12 grudnia 2011 22:04

fot. Z. Łabanowska

W dniach 2-3 grudnia 2011 roku trzech uczniów Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku – Weronika Kisielewska 3B, Zuzanna Łabanowska 3D oraz Piotr Jasiński 3D – wzięło udział w Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym w ramach realizowanego w naszej szkole projektu „Mały Archimedes”.

Miejscem intelektualnych zmagań 90 uczniów z 30 szkół całej Polski było Augustowskie Centrum Edukacyjne. Mimo, iż Olecczanom nie udało się stanąć na podium, uważają swój udział za udany. Ich wysiłek i zaangażowanie został doceniony atrakcyjnymi nagrodami (m.in.: pendrive'a 16 GB; kompendia wiedzy z przedmiotów geografia, biologia, chemia, matematyka, fizyka).

Po intensywnych ćwiczeniach umysłowych z trudnymi zadaniami, młodzież wzięła udział w warsztatach pod hasłem Efektywne metody zapamiętywania. Poznaliśmy interesujące mnemotechniki, czyli sposoby ułatwiające zapamiętanie, przechowywanie i przypominanie sobie informacji. Odprężyliśmy się.

Uczniowie mieli okazje zawrzeć nowe przyjaźnie, a także spotkać się z kolegami zapoznanymi na innych wyjazdach organizowanych przez  Biuro Małego Archimedesa.

Wszyscy dobrze się bawili w zaufanym gronie, atmosfera była przyjemna.

Nie możemy doczekać się następnej edycji konkursu.

Zuzanna Łabanowska 3B

Zmieniony: czwartek, 15 grudnia 2011 10:40