Udział uczniów klasy trzeciej w badaniu diagnostycznym PDF Drukuj Email
środa, 16 listopada 2011 18:23

KOMUNIKAT  W SPRAWIE UDZIAŁU UCZNIÓW KLASY TRZECIEJ
W BADANIU DIAGNOSTYCZNYM W DNIACH:
7, 8 i 9 grudnia 2011r.

Uprzejmie informuję, iż Centralna Komisja Egzaminacyjna we współpracy z Okręgowymi Komisjami Egzaminacyjnymi (OKE w Łomży) przygotowały próbne badanie diagnozujące wiadomości i umiejętności uczniów klas trzecich w celu dobrego przygotowania szkół do nowej formuły egzaminu gimnazjalnego 2012.

Badanie będzie polegało na rozwiązaniu zadań z poszczególnych arkuszy w warunkach zbliżonych do egzaminacyjnych, z uwzględnieniem przeprowadzania poszczególnych części badania diagnostycznego w ciągu trzech kolejnych dni według następującego harmonogramu:

7 grudnia (środa) – część humanistyczna
:
·         z zakresu historii wiedzy o społeczeństwie, godz. 900 (czas trwania 60 minut)*
·         z zakresu języka polskiego, godz. 1045 (czas trwania 90 minut)**

8 grudnia (czwartek) – część matematyczno – przyrodnicza
:
·        z zakresu przedmiotów przyrodniczych, godz. 900 (czas trwania 60 minut)*

·        z zakresu matematyki, godz. 1045(czas trwania 90 minut)**

9 grudnia (piątek) – część z języka obcego nowożytnego: język angielski, niemiecki, rosyjski, francuski
·         na poziomie podstawowym (III.0), godz. 900 (czas trwania 60 minut)*
·         na poziomie rozszerzonym (III.1), godz. 1045 (czas trwania 60 minut)***

*dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czas pracy z arkuszem może zostać wydłużony o 20 minut

** dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czas pracy z arkuszem może zostać wydłużony o 45 minut

*** dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czas pracy z arkuszem może zostać wydłużony o 30 minut

W związku z powyższym przeprowadzenie badania w dniach: 7, 8 i 9 grudnia 2011 r. spowoduje zmianę organizacji pracy szkoły, która zostanie podana w odrębnym komunikacie na tydzień przed diagnozą.

Zachęcam Gimnazjalistów do zapoznania się z „Informacjami dla ucznia dotyczącymi przebiegu egzaminu 2012” zamieszczonymi w „Procedurach organizowania i przeprowadzania egzaminu w klasie trzeciej gimnazjum” na stronie internetowej OKE Łomża www.oke.lomza.pl oraz doskonalenia swoich wiadomości i umiejętności poprzez rozwiązywanie przykładowych zestawów zadań egzaminacyjnych dla każdej części egzaminu znajdujących się na stronie www.cke.edu.pl.

Zmieniony: środa, 16 listopada 2011 18:37