Młodzi Głosują – wybory parlamentarne 2011 PDF Drukuj Email
piątek, 07 października 2011 00:00

3 października 2011 r. uczestniczyliśmy w edukacyjnym projekcie gimnazjalnym  „Młodzi Głosują – wybory parlamentarne 2011”.

Akcję „Młodzi głosują”,  wspieraną przez Centrum Edukacji Obywatelskiej,  przeprowadziliśmy zgodnie z zasadą neutralności politycznej.  Jednym z głównych  celów naszego projektu była zmiana nastawienia obywateli do wyborów i zachęcenie ich do głosowania w wyborach powszechnych. Dzięki lekcjom z wiedzy o społeczeństwie zapoznaliśmy się z  rolą parlamentu- Sejmu i Senatu oraz z zasadami wyborów powszechnych w demokracji.

Następnie zorganizowaliśmy kampanię wyborczą dla uczniów naszej szkoły: napisaliśmy instrukcję jak głosować, a także prezentowaliśmy hasła, plakaty i ulotki zachęcające młodzież do udziału w wyborach. W przygotowanym przez nas lokalu wyborczym przeprowadziliśmy wybory parlamentarne. Frekwencja była wysoka- 89%.

Wyniki głosowania :http://www.ceo.org.pl

Młodzieżowa  Komisja Wyborcza w składzie:

- Mateusz Dzikielewski - przewodniczący

- Joanna Piekarska

- Mikołaj Głębocki

- Ilona Kozłowska

- Adrianna Pawlikowska

- Sandra Pawlikowska

Nad właściwym  przebiegiem głosowania czuwali też nauczyciele-

Jolanta Jeleniewicz oraz Konrad Wiśniewski.

Młodzieżowa Komisja Wyborcza

Zmieniony: środa, 26 października 2011 12:17