Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
piątek, 14 października 2011 11:35

fot. M. Mularczyk

Święto Oświaty

Społeczność Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku Dzień Edukacji Narodowej uczciła zorganizowanym specjalnie na tę okazję „Koncertem życzeń”. Piecze nad przebiegiem uroczystości sprawowały panie: Anna Kaczor, Renata Kołdys i Agnieszka Śnieżyńska.

Część oficjalną akademii uświetniło przemówieniem pani dyrektor Anny Doroty Siemiatyckiej, która dziękując nauczycielom za zaangażowanie, podkreśliła jak istotne w budowaniu i umacnianiu filarów szkoły, szczególnie na etapie transformacji systemu edukacji, są dalekowzroczność oraz motywacja i kreatywność przyświecające działaniom*.

Głos zabrali także przedstawiciele Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego, a przede wszystkim wychowankowie, którzy zgodnie z hasłem „Rok 2011 – Rokiem Szkoły z Pasją” zaprezentowali swoje rozliczne hobby, będące efektem zamiłowania do danej aktywności i pracy poświęconej na samodoskonalenie.

14 października aula sportowa Gimnazjum nr 2 zamieniła się w salę widowiskową. Szczególne miejsce wśród publiczności zajęli pedagodzy oraz pracownicy obsługi i administracji, którym to, zgodnie z ich wcześniejszymi życzeniami, dedykowano poszczególne występy. Miłośnikom muzyki podopieczni zafundowali popis wokalny i instrumentalny, obejmujący grę na akordeonie, skrzypcach i pianinie. Fanów tańca zaskoczono porywającym tangiem i dynamiczną sambą. Ukontentowani byli również amatorzy sztuki teatralnej, dla których przygotowano inscenizację muzyczną i recytację utworu lirycznego. Wielbicieli wysiłku fizycznego czekał zaś pełen gracji i spektakularnych figur pokaz elementów gimnastyki artystycznej**.

Nagrodą dla prezentujących talenty były żywiołowe reakcje publiki, która dopingowała i entuzjastycznie oklaskiwała każdy występ.

Wyjątkową niespodzianką było także uczestnictwo wszystkich świętujących w koncercie Miejskiej Orkiestry Dętej w Regionalnym Ośrodku Kultury „Mazury Garbate” w Olecku. Pani dyrygent oraz muzycy, z których znakomita część to absolwenci i uczniowie Gimnazjum nr 2, stworzyli niesamowitą atmosferę, dzięki której słuchacze mogli przenieść się w magiczny świat dźwięków i poznać oryginalne aranżacje standardów muzyki rozrywkowej.

Bogatsi o płynące z obcowania ze sztuką doświadczenia estetyczne udaliśmy się do domów.

*Nagrodami pieniężnymi wyróżnieni zostali: Dorota Gorlo-Szczecina, Małgorzata Harasim, Anna Kaczor, Marzena Elżbieta Kamińska-Kopiczko, Alina Kalinowska, Katarzyna Marta Kulbacka, Jan Najechalski, Adam Wyszyński, Maria Teresa Wnuk, Katarzyna Drejer-Rekść, Małgorzata Kosak, Elżbieta Miller, Anna Rabkowska, Anna Rydzewska, Irena Teresa Zarzycka oraz Wojciech Jegliński, który otrzymał nagrodę burmistrza.

**Swoje pasje zaprezentowali: „Fale Dunaju” na skrzypcach zagrała Emilia Tokajuk IB; na akordeonie utwór „Rio Sena” zagrał Kacper Kaczor IC; tango zatańczyła para Żaneta Czerwińska IB i Jakub Jasiński IA; sambę zatańczyła para Iza Szukieć IE i Kajetan Kłoczko IA; akrobacje cyrkowe wykonały Julia Sinderewicz IIIE i Aleksandra Wilke IIA; piosenkę Beyonce „Halo” zaśpiewała Aneta Wijas IIID; piosenkę „Sing Sing” Maryli Rodowicz w formie skeczu zaśpiewały i przedstawiły Ilona Waszczuk, Magdalena Sadowska, Katarzyna Zdrodowska, Adrianna Milewska, Iga Dzięgielewska, Olga Miszkiel, Urszula Jasińska z IIE; na keyboardzie zagrała Emilia Zaniewska IIIA; wiersz Zbigniewa Herberta „Pan od przyrody” recytowała Magdalena Burzyńska IIIB; koncert życzeń poprowadzili Diana Dodyak IIA, Magdalena Backiel IIB oraz Artur Harasim IIID.

Magdalena Nyga

Zmieniony: środa, 19 października 2011 21:09