Świąteczna Zbiórka Żywności PDF Drukuj Email
środa, 04 grudnia 2019 00:39

W dniach 29–30.11.2019 roku wolontariusze naszej szkoły pod kierunkiem p. Wojciecha Jeglińskiego i p. Małgorzaty Żabickiej-Bojar aktywnie uczestniczyli w Świątecznej Zbiórce Żywności zorganizowanej przez Federację Polskich Banków Żywności. Akcję w oleckich sklepach (3 Biedronki, SAM, LIDL, LEWIATAN) koordynowało Stowarzyszenie „Otwarte Drzwi” z Olecka. Zebrano 1605 kg produktów spożywczych, które w postaci paczek świątecznych trafią do najbardziej potrzebujących mieszkańców miasta oraz do instytucji zajmujących się pomocą dzieciom i młodzieży. Ofiarowana żywność zostanie wykorzystana również do przygotowania uroczystej kolacji wigilijnej dla osób najuboższych i bezdomnych, która odbędzie się w siedzibie stowarzyszenia.

Wolontariuszami akcji byli uczniowie klas:

2b - Aleksandra Wojciechowska, Marysia Osochocka z mamą,

5a - Kinga Walentowicz, Magdalena Sieniawska, Mateusz Daniłowicz, Filip Sznurkowski, Alan Żelaźnicki, Antek Hołownia, Gabriela Topolska, Wiktoria Chomicz, Anita Jasiukiewicz, Jakub Bełbot,

5b - Amelka  Bernecka, Sandra Syperowicz, Amelka Cybulska,

6a -  Magdalena Zawadzka, Wiktoria Sienica, Wiktoria Weisbrod. Hania Chodnicka, Maja Kowalewska, Iza Ostrowska z tatą,  Zuzia Żukowska, Alan Łapiński, Igor Sienica, Olek Rukść,

6b - Eliza Gudalewska, Julia Bodasińska, Giczewska Iza, Zuzia Metelska, Oliwia Szczerbińska,

6c - Wiktoria Makowska, Patrycja Laszkowska, Klaudia Nowosadko, Janek Golubiewski, Szymon Nietubyć, Kacper Sadowski,

7a - Martyna Dwojakowska, Martyna Sienica, Zuzia Jurewicz, Ramona Kozicka, Weronika Masalska, Gabriela Jasińska, Gabriela Sokołowska,

8a - Maja Jeżewska, Kacper Krankowski, Hubert Bobrycki, Wiktoria Domańska, Ula Surażyńska.

Jak wynika z powyższego w akcję oprócz uczniów włączyli się w bieżącym roku rodzice. Składamy serdeczne podziękowania organizatorom, wolontariuszom i nauczycielom zaangażowanym w akcję.

Wojciech Jegliński