Rok Szkolny 2011/2012 rozpoczęty. PDF Drukuj Email
czwartek, 01 września 2011 13:31

fot. M. Mularczyk

Rok Szkolny 2011/2012 rozpoczęty

1 września 2011 r. uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy obsługi Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku wzięli udział w uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego. Zgodnie z założeniami Ministerstwa Edukacji Narodowej bieżący rok szkolny przebiegać będzie pod hasłem „Szkoła z pasją”.

W swoim wystąpieniu dyrektor gimnazjum Anna Siemiatycka zachęcała całą społeczność szkolną do podejmowania twórczych zamierzeń wyzwalających liczne pokłady możliwości. Zaznaczyła również, iż gotowość podjęcia trudu i wysiłku na rzecz budowania wspólnego dobra będzie symbolicznym oddaniem czci bohaterom tragicznych zdarzeń II wojny światowej.

W dalszej części uroczystości wicedyrektor Jan Najechalski poprowadził ceremonię ślubowania nowego rocznika uczniów gimnazjum.

Adriana Piotrowska, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego zaprosiła gimnazjalistów do aktywnego włączenia się w życie szkoły oraz przedstawiła skład zarządu SU w roku szkolnym 2011/2012: Angelika Skoczek – zastępca przewodniczącego, Ada Jańczuk – sekretarz, Magdalena Sadowska – skarbnik, Kamil Łabanowski, Omar Mouhous i Hubert Zaniewski.

Następnie uczniowie udali się do klas na spotkania informacyjne z wychowawcami.

W tym samym dniu pierwszoklasiści przystąpili do testów diagnozujących z języków obcych nowożytnych po szkole podstawowej. Wynik sprawdzianu pozwoli określić stopień umiejętności językowych i przydzielić uczniów do właściwych grup zaawansowania.

W tym roku szkolnym w 16 oddziałach Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika uczy się 418 gimnazjalistów. Ponownie w murach naszego gimnazjum funkcjonować będzie klasa sportowa. Oferta edukacyjna szkoły obejmuje, m.in.: realizację jednej obowiązkowej godziny wychowania fizycznego do wyboru przez ucznia; przeprowadzanie zajęć pozalekcyjnych w zależności od potrzeb ucznia; kontynuację nauki zgodnie z poziomem zaawansowania językowego; nauczanie od podstaw czterech języków obcych: angielskiego, francuskiego, niemieckiego i rosyjskiego.

Wszystkiego dobrego w roku szkolnym 2011/2012.

Wojciech Jegliński

Zmieniony: czwartek, 01 września 2011 20:36