Rok dla Niepodległej PDF Drukuj Email
czwartek, 29 listopada 2018 22:43

We wtorkowe przedpołudnie 27 listopada 2018 r. w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika odbyło się spotkanie autorskie z dr Markiem Góryńskim i Markiem Pacyńskim - autorami komiksu 100 lat Niepodległości.

Ilustrowana historia Polski dla uczniów klas gimnazjalnych i młodych pasjonatów historii naszej ojczyzny – łączników bibliotecznych.

Pan Góryński -z wykształcenia historyk – w ciekawy sposób opowiedział młodzieży o trudnych dla naszego narodu czasach, o walce o odzyskanie wolności. Uświadomił, że 11 listopada to symboliczna data odzyskania niepodległości. Dla suwalczan, czy mieszkańców Sejn te daty będą odmienne. Przyczyniły się do tego różne wydarzenia.

Na koniec spotkania osoby najbardziej aktywne w nagrodę otrzymały komiksy z autografami obu autorów. Zapraszam do lektury oraz wszystkich zainteresowanych na spotkanie z autorami, które odbędzie się 6 grudnia 2018 r. w powiatowej Bibliotece pedagogicznej w Olecku.

Dorota Włodarska