„Czego uczy nas dzisiaj Święty Stanisław Kostka?” Niecodzienna wizyta w naszej szkole… PDF Drukuj Email
piątek, 11 maja 2018 15:06

W dniu 9 maja 2018 roku w naszej szkole panowała wyniosła i uroczysta atmosfera z okazji wizyty Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Jerzego Mazura Ordynariusza Diecezji Ełckiej, który przybył w asyście Księdza Prałata Lecha Janowicza – proboszcza Parafii pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Olecku oraz księży prefektów. Uroczystość przebiegała pod hasłem: „Święty Stanisławie ucz nas otwierania na Ducha Świętego, abyśmy umieli dobrze służyć Ojczyźnie i dojść do świętości”.

Czcigodnych Gości przywitaliśmy pieśnią „Bądź pozdrowiony Gościu nasz”. Następnie konferansjerka Joanna Jankowska w imieniu całej społeczności szkolnej bardzo serdecznie przywitała przybyłych gości. A Pani Dyrektor Barbara Taraszkiewicz podkreśliła, iż wizyta tak zacnego Gościa zdaje się być szczególnie istotna w obecnych czasach, zwłaszcza dla młodego pokolenia i nie bez znaczenia jest rola kościoła w naszym życiu i w życiu społeczności. Pokrótce przedstawiła strukturę naszej szkoły, podkreśliła główne cele, którymi kieruje się szkoła, z wielką atencją opowiedziała o sukcesach naszych uczniów w różnych dziedzinach. Całą uroczystość uświetnił wzruszający i bogaty w treści montaż słowno-muzyczny przybliżający najważniejsze myśli i marzenia Świętego Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Po części artystycznej głos zabrał Ksiądz Prałat Lech Janowicz z sympatią dziękując społeczności szkolnej za tak serdeczne przyjęcie. Podziękował również księdzu Przemysławowi i Panu Michałowi Janiszewskiemu za owocną współpracę.

Ekscelencja Ksiądz Biskup Jerzy Mazur wyraził wdzięczność Pani Dyrektor za zaproszenie, podziękował wykonawcom, nauczycielom za trud oraz był pełen uznania dla zdolności naszych uczniów.

Podkreślił, że przybył do nas aby się modlić z nami i za nas, wsłuchiwać się w nasze radości i smutki ale również przybył do nas aby nas umacniać. W swoim słowie nawiązał do postaci Świętego Stanisława Kostki „Czego uczy nas dzisiaj Święty Stanisław Kostka?” - Miał marzenia, nimi żył, chciał być świętym, być w niebie, na swojej drodze zaufał Bogu i Matce Przenajświętszej. A my? Walczmy o swe marzenia, bo marzenia nawet te najbardziej nieosiągalne czynią świat piękniejszym.

Na zakończenie odbyło się spotkanie z gronem pedagogicznym i pracownikami szkoły. Niezwykle budujące były dla nas słowa Dostojnego Gościa wyrażające aprobatę dla naszych działań i poświęceń. To jakże wyjątkowe spotkanie z tak ważnym Gościem na długo pozostanie w naszych sercach i naszej pamięci.

Bogna Anna Makola