Dzień Dziecka i Dzień Sportu Szkolnego. PDF Drukuj Email
środa, 06 czerwca 2018 22:29

4 czerwca, zaraz po kilkudniowej przerwie  związanej ze świętem, spotkaliśmy się całą społecznością szkolną na stadionie MOSiR w Olecku, aby wspólnie pograć w gry i pobawić się- wszakże staliśmy się szkołą podstawową .Pierwsza lekcja to spotkanie z wychowawcami, rozmowa o sporcie i świętowaniu po dziecięcemu. Następnie  udaliśmy się na stadion miejski. Większość uczniów kl. III gimnazjalnych wyjechała poprzedniego dnia na wycieczkę w góry, jednak pozostali pojawili się na miejscu i rzetelnie pomagali przy konkurencjach. Wielką niespodzianką dla wszystkich była obecność na bieżni sportowców niepełnosprawnych na wózkach, którzy w tym dniu zaplanowali trening. Przy wielkim szacunku i ostrożności udało się pogodzić oba wydarzenia.  Przy ogromnym zaangażowaniu dziewcząt z „SKS-u” i uczennic kl. II i VII rozpoczęliśmy zmagania sportowe od wyścigu na 60 m. Potem każdy z uczniów mógł skorzystać z toru przeszkód, rzutu obręczą na pachołek, wyścigu spętanych, gry w „ Smerfy”, przećwiczenia układu „ czirliderek”. Kolejno można było sprawdzić swoją siłę w przeciąganiu liny, skoczność -  w przeskoku przez dłuuugą skakankę, zabawy w „szczura”. Rzut piłeczką palantową wyłonił szkolnych mistrzów a strzały na bramkę mogą zaowocować  przyszłą  kadrą narodową J. Do wyboru były jeszcze „wybijanka” i gra w podchody. Uczniowie młodszych klas korzystali z atrakcji non stop, starsi poczuli zew nieco później i także włączyli się do zabawy. Po zmaganiach sportowych przyszedł moment na wewnątrzklasową integrację- wyjście na lody, pizzę. Będziemy pielęgnować takie spotkania. Do zobaczenia za rok.

Beata Kozłowska