Memoriał czas zacząć PDF Drukuj Email
piątek, 16 lutego 2018 16:25

W środę, 14 lutego, 40 uczniów z klas 4a, 3d, 3e i 3c, 5 rodziców i 2 nauczycieli uczestniczyło w kolejnym wyjeździe związanym z obchodami IX Memoriału imienia Władysława Żurowskiego (pierwszy odbył się w ferie zimowe). Jak

wszyscy wiemy postać Pana Władysława kojarzona jest przede wszystkim z lodowiskiem i łyżwami.

Jeszcze dziewięć lat temu memoriał odbywał się na lodowisku przy naszej szkole, robionym na wzór lodowisk Pana Władysława. Obecnie niestety nie jest to możliwe z powodu braku odpowiednich temperatur - w Olecku robi się coraz cieplej.

Aby tradycji stało się zadość zorganizowaliśmy wyjazd na sztuczne lodowisko do Ełku. Była to dla niektórych okazja, by po raz pierwszy w swoim życiu stanąć na lodzie. Czwartoklasiści doskonale poradzili sobie z tym wyzwaniem. Pomagali im w tym starsi koledzy, w tym absolwentka naszej szkoły, Aleksandra Szejnoga, która niejednokrotnie uświetniała nasze memoriały swoimi pokazami jazdy figurowej. Uczniów z kolei wspierali rodzice i nauczyciele, którzy wychowali się na lodowiskach robionych przez Pana Władysława. Opinie uczniów związane z tym wyjazdem można zobaczyć na profilu Szkoły Podstawowej nr 2 im. M. Kopernika w Olecku na Facebooku.

Miejmy nadzieję, że przyszłości będziemy znowu mogli organizować memoriały na lodowisku w naszym mieście.

Przyćmienie Pobierz

Kierownik wycieczki - Małgorzata Żabicka