Houston, mamy problem! PDF Drukuj Email
wtorek, 06 marca 2018 23:08

W dniu dzisiejszym w Hali Lega, młodzież naszej szkoły miała okazję obejrzeć spektakl w reżyserii Heleny Radzikowskiej „Houston, mamy problem”! w wykonaniu aktorów z Teatru Form.Art z Łodzi.

Opowiedziana językiem współczesnych nastolatków historia Szymona, który zmagając się z typowymi dla młodego człowieka problemami, próbuje się odnaleźć w otaczającym go świecie. Kontakty z rodzicami, z nauczycielami i z kolegami rozbijają się o barierę strachu przed szczerością. Na nic się zdają próby nawiązania poważnej rozmowy, szczególnie, gdy jedyną reakcją rówieśników jest sarkazm i ironia, a naszego bohatera nużą klisze życia domowego i szkolnego. Zarysowany w spektaklu bieg wydarzeń powoduje, że bohaterowi udaje się przełamać wspomnianą abarierę. Czy opowiedziana historia nastolatka znosi niewygodny dystans, charakteryzujący każdorazową, głębszą rozmowę z nastolatkiem?

(z opisu spektaklu) Bogna Anna Makola

Zmieniony: piątek, 09 marca 2018 12:08