Powitanie Naszych Medalistów PDF Drukuj Email
wtorek, 06 marca 2018 23:14

W piątek, 2 marca w naszej szkole zorganizowano apel poświęcony sportowcom. Sportowcom przez wielkie S. Walczyli z chorobami, do wyjazdu mogło nie dojść- jednak ogromna wola walki spowodowała to, że pojechali. Na zawodach pojawiło się ponad 500-set zawodników z wielu państw, 12 sztafet- w tym uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Olecku. „Było ciężko, to walka o życie” - tymi słowami chłopcy oddali emocje, jakie towarzyszyły im na zawodach. Paweł Masalski 3b, Piotr Modzelewski 3d, Filip Drażba 3d oraz Jakub Milewski uczeń szkoły średniej wywalczyli brązowy medal w sztafecie 4 x 100 m SURFACE, podczas   I Rundy Pucharu Świata w Pływaniu w płetwach –EGER (WĘGRY). Byli jedynymi zawodnikami, którzy zdobyli medale dla Polski .Oprócz nich 2 medale (srebro i brąz) zdobył Błażej Gałkowski- także Olecczanin. Wszyscy pobili swoje „życiówki”. Piotr i Paweł należą już do Kadry Narodowej, Filip dostał powołanie od przyszłego roku. Nasi uczniowie trenują w OSN AMFIPRION, którego prezesem jest Janusz Romańczuk a trenerami- Piotr Fidler i Paweł Zdanio. Cała społeczność szkolna gromkimi brawami uczciła sukces pływaków a uczennice chóru szkolnego zaśpiewały „We Are The Champions” zespołu Queen. Nasi medaliści otrzymali również „słodkości” aby wyrównać bilans energetyczny po tak ogromnym wysiłku. Po wykonaniu pamiątkowych „ selfi” z Pawłem, Piotrkiem i Filipem, wszyscy udali się na lekcje. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów .

B. Kozłowska.