Warsztaty Wielkanocne PDF Drukuj Email
wtorek, 27 marca 2018 01:00

W ostatnim tygodniu przed feriami wiosennymi odbywały się w świetlicy zajęcia plastyczne powiązane tematycznie ze Świętami Wielkanocnymi. Pod opieką pani Justyny Jeżewskiej i Bogumiły Bajbak uczniowie wykonywali ozdoby świąteczne. Girlanda z zajączków, własnoręcznie wykonane bazie i gałązka forsycji oraz wizerunek Pani Wiosny wypełniony kwiatami i symbolami budzącej się do życia przyrody ozdobiły wnętrze świetlicy. Następnie, w tak wiosennie udekorowanym otoczeniu, dzieci lepiły kurczaczki z kolorowej masy solnej, ozdabiały wydmuszki i witrażowe jajeczka. Na koniec wszystkie ozdoby zostały umieszczone w wykonanych przez dzieci koszyczkach wielkanocnych. Okres przedświąteczny to czas ważny i szczególny również na zajęciach plastycznych kiedy wykonywane prace pozwalają głębiej przeżyć i utrwalić zwyczaje i obrzędy związane z Wielkanocą a dzieci chętnie angażują się w działalność plastyczną rozwijając swoje umiejętności, wyobraźnię, kreatywność i sprawność manualną.

Bogumiła Bajbak,

fot. Wiesław Bukpaś