„Historia Warmii i Mazur” PDF Drukuj Email
poniedziałek, 08 stycznia 2018 23:52

Każdy z nas zastanawia się czasem, co rządzi jego życiem – przypadek – czy może przeznaczenie? Skąd tu jesteśmy? Kim jestem? Skąd pochodzę? Dlaczego taka, jest historia mojego miasta, miast ościennych i regionu? Czy Augustów – to Mazury?

Codzienny pośpiech i obowiązki nie zawsze pozwalają nam w pełni zachwycić się naszym, moim miastem, regionem. Ogarnięci różnymi potrzebami, pragnieniami i przemożną chęcią ich realizacji, nie dostrzegamy i nie doceniamy piękna swojej „małej ojczyzny” i ciągle za mało o niej wiemy. Dlatego, dzisiaj  5 stycznia 2018r. w auli naszej szkoły uczniowie klasy VII a, VII b oraz klas gimnazjalnych III d, III e, III f mogli choć na chwilę pochylić się nad historią Olecka i regionu,  i znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania. W ciszy i skupieniu z wielkim zainteresowaniem chłonęli każde słowo prelegenta Pana Jacka Rutkowskiego. Ciekawa prezentacja multimedialna, przedstawione fakty historyczne, interesująca narracja doprowadziły, że przez moment przenieśliśmy się w odległe, nieznane dla nas czasy. Inicjatorką dzisiejszego wydarzenia była Pani Anna Kaczor – nauczycielka historii . Dziękujemy, że mogliśmy  usłyszeć tyle ciekawych historii o naszym mieście i regionie.

Bogna Anna Makola