Pływanie Drużynowe PDF Drukuj Email
piątek, 27 października 2017 10:28

Dzisiaj tj, 26.10.2017r. na basenie Hali Lega odbyły się Mistrzostwa Powiatu Oleckiego SZS w Drużynowym Pływaniu Szkół Podstawowych. Do rywalizacji stawiły się drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Olecku, Szkoły Podstawowej nr 4 w  Olecku i Szkoły Podstawowej nr 2 w Olecku. Zawody rozegrano w poszczególnych kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopcy. W skład zawodów wchodziły następujące konkurencje: sztafeta 6´50 m stylem dowolnym i konkurencje indywidualne rozgrywane seriami na czas stylem motylkowym, klasycznym, grzbietowym i dowolnym. Nasza szkoła wystawiła drużynę dziewcząt w składzie: Hatalska Natalia 2c, Łapucka Ewa 2c, Rudzińska Aleksandra 7a, Rutkowska Weronika 2a, Jankowska Joanna 2a, Chołod Natalia 2a i drużynę chłopców w składzie: Masalski Paweł 3b, Mitin Dawid 2e, Drażba Filip 3d, Modzelewski Piotr 3d, Szmyt Filip 7a, Jobczyński Rafał 3e. Niestety żadna szkoła nie wystawiła w tym roku drużyny w naszej kategorii wiekowej, ale wszyscy nasi zawodnicy wystartowali w swoich biegach i sztafecie i zakwalifikowali się tym samym na półfinały wojewódzkie, które mamy nadzieję zostaną rozegrane również w Olecku. Pozytywnych emocji i dobrej zabawy jak zwykle nie zabrakło!

Opiekun Alina Kalinowska