Promocja książki „OLECKO – historia w stu ilustracjach” PDF Drukuj Email
poniedziałek, 12 marca 2018 00:00

W dniach 8-9 marca 2018 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku uczestniczyli w spotkaniach autorskich z panią Elizą Ptaszyńską, autorką książki „OLECKO historia w stu ilustracjach”. Spotkania odbyły się w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej oraz Bibliotece Pedagogicznej w Olecku. Opiekę nad uczniami naszej szkoły pełnili pani Katarzyna Kozłowska oraz pan Wojciech Jegliński.

Autorka promowanej książki opowiedziała o emocjach towarzyszących podczas powstawania tej fascynującej lektury. Książka składa się ze stu pocztówek przenoszących nas w czasie. Dzięki nim możemy zwiedzić różne miejsca Olecka, które dziś wyglądają zupełnie inaczej. Pani Eliza Ptaszyńska w bardzo wyrazisty sposób przekazuje nam swoją tęsknotę za tym, co było i już nie wróci. Książka zachęca nas do głębszych przemyśleń nad czasem, zdarzeniami i ludźmi naszego miasteczka.

Bardzo dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tym spotkaniu. Mogliśmy bardziej poznać historię Olecka i miło wykorzystać wolny czas.

Natalia Piotrowska i Patrycja Sidorowicz kl. IId, Julia Sidorowicz kl. VIIa