PIKNIK RODZINNY PDF Drukuj Email
wtorek, 05 czerwca 2018 20:29

Dnia 30 maja 2018 roku w godzinach 15:00 – 19:00 w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku odbył się pierwszy Piknik Rodzinny. W pikniku wzięli udział uczniowie oraz przyszli kandydaci wraz ze swoimi rodzinami. Obecnością swoją również zaszczycił nas Pan Wacław Olszewski Burmistrz Olecka wraz z Wiceburmistrzem Panem Mariuszem Miłunem.

Uczestnicy mieli do wyboru wiele atrakcji, takich jak np.: koło fortuny, malowanie twarzy, konkurencje sportowe, np. gra w gumę, kometka, tor przeszkód dla najmłodszych, malowanie na asfalcie, manufaktura dla dzieci, fotobudka,  bajkowe zdjęcie, dopinanie ogona dla osiołka, zwiedzanie wozu strażackiego i policyjnego oraz karetki pogotowia,  dmuchana zjeżdżalnia. Mieliśmy również okazję obejrzeć pokaz kolorowej chemii oraz ręcznie wykonywaną biżuterię i nakrycia głowy. Mogliśmy sprawdzić swoją wiedzę na temat naszego kraju w teleturnieju pt. Kocham Cię Polsko, a osoby lubiące wyzwania mogli sprawdzić się w konkurencji układania puzzli. W międzyczasie oglądaliśmy pokazy tańca w wykonaniu Stowarzyszenia Tańca Towarzyskiego Promenada w Olecku, jak również wysłuchaliśmy koncertu Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Jana Paderewskiego w Olecku.

Podczas Pikniku mogliśmy skosztować przysmaków, o które zadbała Rada Rodziców naszej szkoły wraz z naszymi kucharkami. W Strefie smaków, za przysłowiową złotówkę, mogliśmy nabyć: Mazurskie Jadło, a w nim babka ziemniaczana, chłodnik, bigos, placki ziemniaczane, swojski smalczyk i ogórki małosolne. Tuż obok czekał zestaw słodkości takich jak np.: wypieki naszych mam i tatusiów, ciasta i inne łakocie. Dodatkową atrakcję stanowiła aukcja prac plastycznych uczniów zorganizowana pod kierunkiem plastyka p. Tadeusza Guta.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, firmom i instytucjom, które wspierały nas w przygotowaniu Pikniku Rodzinnego. Dziękujemy między innymi:

1. Piekarni Młyn Paulina Apolonia Sobańska-Wójcik

2. Hurtowni Wędlin ARNOLD, Arnold Hościłło

3. ZPHU IMPULS Teresa i Mirosław Popko

4. Zakłady Mięsne Lesk

5. Kamilowi Popko Komputronik Olecko

6. Agnieszce Popko 5.10.15.

7. MOSiR Olecko

8. Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku „Mazury Garbate”

9. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o

10. Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Jana Paderewskiego w Olecku