Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2010/2011 PDF Drukuj Email
środa, 22 czerwca 2011 14:32

fot. M. Mularczyk

fot. W. Bukpaś

Dnia 22 czerwca br. Klasy pierwsze i drugie uroczyście pożegnały rok szkolny. Uroczystość prowadzili uczniowie Anna  Surażyńska, Weronika Chodkiewicz, Artur Harasim oraz Maciej Maruszak. Wprowadzono poczet sztandarowy oraz odśpiewano hymn państwowy i hymn szkoły. Następnie konferansjerzy przywitali dyrekcję, nauczycieli, uczniów, rodziców, pracowników administracji i obsługi.

Serdeczne słowa skierowała do uczniów pani dyrektor Anna Siemiatycka, która krótko podsumowała pracowity rok. Podziękowała rodzicom za aktywne wspieranie pracy szkoły, radzie pedagogicznej za kolejny wspólny rok, który – bez wątpienia – przyniósł wiele nowych wyzwań, zaowocował mądrą refleksją podczas ewaluacji zewnętrznej, która pokazała obiektywny, a przede wszystkim jakościowy rozwój naszej szkoły. Gratulowała młodzieży, nauczycielom, którzy potrafią fascynować, porywać i kończyć sukcesami. Dziękowała pracownikom administracji i obsługi, którzy są kręgosłupem codziennego naszego bytowania i logistycznych rozwiązań.

Kolejną osobą, która zabrała głos była pani Joanna Łabanowska, przedstawiciel Rady Rodziców. Podziękowała  Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, wszystkim pracownikom szkoły za trud wniesiony w kształcenie młodzieży, wychowanie z poszanowaniem tradycji, wartości rodzinnych i patriotycznych. W dowód wdzięczności wręczyła kwiaty  Pani Dyrektor.

Po ciepłych słowach Pani Dyrektor i przedstawicielki rodziców głos zabrał przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego Jakub Dziubiński,  który skierował serdeczne słowa podziękowania do nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Podziękował również Samorządowi Uczniowskiemu za owocną współpracę, pomysły i zaangażowanie w życie szkoły. Następnie przedstawił nowy skład Samorządu.

Po raz kolejny uczestniczyliśmy w ceremonii przekazania sztandaru szkoły nowemu pocztowi sztandarowemu. Było to dla nas niesamowite przeżycie. Ceremonię ślubowania przeprowadziła pani dyrektor Anna Siemiatycka.

W dalszej części uroczystości pani dyrektor i wicedyrektor w towarzystwie wychowawców wręczali nagrody najlepszym  uczniom za wyniki w nauce i zachowaniu. Wręczono również nagrody za zaangażowanie w pracę na rzecz biblioteki szkolnej, wzorowe czytelnictwo, 100% frekwencji oraz za zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły. Ada Jańczuk i Ada Piotrowska zostały uhonorowane statuetką „Animatora życia społecznego i kulturalnego szkoły”. Najlepszym sportowcom szkoły wręczone zostały nagrody ufundowane przez SKS „Dwójka”. Pani dyrektor Anna Siemiatycka przekazała stypendia motywacyjne za najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu oraz za wysokie osiągnięcia sportowe. Wręczyła również wyróżnienia rodzicom, którzy swoją postawą i zaangażowaniem w życie szkoły zasłużyli na podziękowania.

Na zakończenie naszej uroczystości wystąpiła grupa teatralna Pani Agnieszki Śnieżyńskiej  z częścią spektaklu pod tytułem „Profilaktyka przez sztukę”. Scenariusz i choreografię w większości stworzyli sami uczniowie naszego gimnazjum. Sztuka, choć w okrojonej formie, bardzo się wszystkim podobała, co wyraziliśmy gromkimi brawami.

Po tej doniosłej ceremonii podziękowano wszystkim obecnym. Uczniowie rozeszli się do swoich klas na spotkania z wychowawcami, aby tam otrzymać świadectwa szkolne, podziękować sobie wzajemnie, złożyć życzenia miłego spędzenia wakacji.

Wielkimi krokami nadeszły wakacje -upragniony czas wypoczynku i dalekich wojaży.  Niech nowe przyjaźnie zawarte w tym czasie zostaną na zawsze w Waszych sercach i pozytywnie wpłyną na rozwój waszej osobowości. Mam nadzieję, że we wrześniu wszyscy powrócimy pełni optymizmu i energii do pracy. Do zobaczenia.

Bogumiła Makola

Zmieniony: piątek, 07 października 2011 14:43