Wycieczka nad Morze Bałtyckie PDF Drukuj Email
środa, 22 czerwca 2011 14:02

fot. D. Krupińska

W dniach 13-15czerwca 2011r. wspólnie z naszymi kolegami z Gimnazjum nr 4 w Ełku odbyła się integracyjna wycieczka szkolna do Trójmiasta i na Hel. Kierowniczką wyjazdu była p. Danuta Krupińska, dodatkowo opiekę nad uczestnikami sprawowały Siostra Ilona oraz p. Alina Omilian z Ełku.

Naszą bazą wypadową było Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Gdańsku. W Gdańsku poznaliśmy najważniejsze miejsca: Starówkę, Westerplatte, Katedrę i ogród zoologiczny w Oliwie.

Natomiast w Gdyni podziwialiśmy okręt wojenny ,,Błyskawica'' i jacht szkoleniowy ,,Dar Pomorza''. W gdyńskim Oceanarium odkrywaliśmy tajemnice życia mórz i oceanów. Zdobyliśmy również klif w Gdyni Redłowo.

W sopockim kurorcie mieliśmy okazję spacerować po najdłuższym drewnianym molo w Europie (długość 0,5 km).

Na Helu kąpaliśmy się w chłodnym Bałtyku i opalaliśmy się na piaszczystej plaży. Zwiedziliśmy fokarium i obejrzeliśmy latarnię morską.

W drodze powrotnej do Olecka uczestniczyliśmy w imprezie ,,światło i dźwięk'' na Zamku Krzyżackim w Malborku.

Wycieczka była bardzo udana i na długo zostanie w naszej pamięci.

Izabela Domel kl. 2b

Zmieniony: środa, 22 czerwca 2011 14:11