II miejsce w Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego PDF Drukuj Email
piątek, 27 kwietnia 2018 22:41

Dnia 25 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku odbył się Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym na etapie powiatowym. Turniej Wiedzy o BRD to ogólnopolska impreza o wieloletniej tradycji, której celem jest rozpowszechnianie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów i zasad ruchu drogowego, kształtowanie bezpiecznych i kulturalnych nawyków zachowań na drodze, znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych oraz popularyzowanie jazdy rowerem. Drużyna naszego gimnazjum w składzie: Jakub Prusko, Jakub Dąbrowski i Dawid Gałażyn zajęła we współzawodnictwie zaszczytne II miejsce. Ogółem do rywalizacji przystąpiło 11 szkół podstawowych i gimnazjalnych. Uczniowie musieli napisać test wiedzy jednokrotnego wyboru, przejechać bezbłędnie tor przeszkód oraz udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Za każde wykonane zadanie dostawali punkty. Zwycięską drużyną i indywidualnym zwycięzcą w całym turnieju został zespół, którego suma zajętych miejsc przez jego uczestników we wszystkich konkurencjach była najmniejsza. Gratulujemy sukcesu naszym chłopakom i ich opiekunowi – panu mgr inż. Grzegorzowi Romotowskiemu!

W. Bukpaś