Daria Dwojakowska "Perła szkoły- jedna z wielu" PDF Drukuj Email
piątek, 27 kwietnia 2018 22:04

Daria Dwojakowska, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku (III d, klasy gimnazjalne) zakwalifikowała się do ogólnopolskiego etapu konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. Zajęła prestiżowe pierwsze miejsce, mimo tego, że konkurs wymaga bardzo precyzyjnej rozszerzonej wiedzy na temat polskiego oręża oraz wielu innych zagadnień objętych cezurą czasową (która przebiega chronologicznie od średniowiecza do czasów współczesnych). Na obecny rok szkolny przypadły lata 1887 - 1922 r., jest to tym bardziej ważne, że w listopadzie będziemy obchodzili 100 lecie odzyskania niepodległości.

Pasję Darii docenili przedstawiciele Związku Piłsudczyków RP i na uroczystości rozpoczynającej obchody 100 lecia odzyskania niepodległości otrzymała wyróżnienie, wzięła udział w posadzeniu „Dębu Niepodległości”, złożyła również podpis pod tekstem upamiętniającym to wydarzenie, który został umieszczony w kapsule czasu. Dodatkowo, jest laureatką tegorocznego Kuratoryjnego Konkursu Historycznego.

Opiekun – Anna Kaczor