Konkurs „Europejski Smak Czekolady 2018” PDF Drukuj Email
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 12:19

Dnia 12 kwietnia 2018r. drużyna gimnazjum Szkoły Podstawowej nr 2 im. M. Kopernika w Olecku w składzie: Alicja Szarnecka, Aleksandra Piotrowska, Roksana Gawryś i Dominik Salomończyk zajęła III miejsce w konkursie

Europejski Smak Czekolady 2018”, zorganizowanym przez Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych pod patronatem Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Olecko. Konkurs odbywał się w dwóch etapach: I etap to test w języku angielskim, składający się z 20 pytań –12 pytań dotyczyło czekolady – jej pochodzenia i właściwości, a 8 obejmowało  zakres podstawowej wiedzy o Unii Europejskiej. II etap polegał na przygotowaniu europejskiego deseru z czekoladą. Celem współzawodnictwa było: pogłębianie wiedzy na temat Unii Europejskiej, rozwijanie tożsamości europejskiej, poznanie deserów europejskich, rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów, promocja talentów sztuki kulinarnej, inspirowanie uczniów do kreatywności i innowacyjności, aktywizowanie współpracy pomiędzy szkołami, wyzwolenie w uczniach zdolności tworzenia, rozwijania twórczego myślenia. Gratulujemy słodkiego sukcesu naszym uczniom!

mgr W. Bukpaś

Zmieniony: poniedziałek, 16 kwietnia 2018 12:23