Triduum Paschalne PDF Drukuj Email
środa, 28 marca 2018 23:16

„Miłości bez krzyża nie znajdziecie, a krzyża bez miłości nie uniesiecie”
św. Jan Paweł II

Już wkrótce uroczyste bicie dzwonów i radosny śpiew „Alleluja” oznajmią nam, że nadeszły największe dla chrześcijan święta – Wielkanoc.

Dlatego dzisiaj 28 marca 2018r. o godzinie 10.00 w sali gimnastycznej zebrała się cała społeczność szkolna, rodzice, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi, aby celebrować Triduum Paschalne nawiązujące do tradycji wielkanocnych.

W czasach, gdy człowiek skłonny jest skupić się raczej na zewnętrznej oprawie tych świąt, warto zwrócić nasze myśli ku temu, co w nich najistotniejsze i zachęcić do refleksji nad męką i śmiercią Chrystusa i nad triumfem zmartwychwstania Syna Bożego. Temu celowi posłużył montaż słowno-muzyczny, który pomógł nam przygotować się do owocnego ich przeżycia. Dzisiejszy apel kontemplował symbol Krzyża i Miłości, a myślą przewodnią były słowa św. Jana Pawła II „Miłości bez krzyża nie znajdziecie, a krzyża bez miłości nie uniesiecie”. Merytoryczna prezentacja multimedialna, wiersze, pieśni, etiudy aktorskie dopełniły ważność poruszanej symboliki. W przygotowanie dzisiejszego apelu włączyli się uczniowie klasy I a i I b wraz z wychowawczyniami, uczniowie klasy IV a i IV b, VII b, oraz klas III a i III e – gimnazjum. Nad całością czuwał Pan Michał Janiszewski.

Na zakończenie uroczystości glos zabrała Pani Dyrektor Barbara Taraszkiewicz dziękując koordynatorowi apelu oraz uczniom za włożoną pracę, a wszystkim obecnym za udział w apelu i złożyła życzenia świąteczne.

Niech te zbliżające się święta będą czasem spokoju i wytchnienia, chwilami dla siebie i bliskich. Oby Zmartwychwstały Chrystus udzielił nam wszystkim silnej wiary, niezłomnej nadziei i gorącej miłości. Wesołego Alleluja!

Bogna Anna Makola