Zasoby : 6

Kto Jest Na Stronie?

Relacja z Dnia Otwartego szkoły 21.03.2018r.
piątek, 23 marca 2018 23:02

21 marca 2018r. w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku zorganizowano po raz kolejny Dzień Otwarty. W godzinach popołudniowych, między 15.00 a 18:00 dzieci wraz z rodzicami mogły zwiedzić szkołę i

zapoznać się z bogatą ofertą programowo-edukacyjną . Na ten dzień zaplanowano szereg atrakcji.

Pierwszym punktem programu był spacer po szkole wraz z nauczycielami. Przyszli uczniowie zwiedzili nowoczesne sale lekcyjne, pracownię komputerową, bibliotekę, „Izbę Pamięci Władysława Żurowskiego”, salę gimnastyczną, siłownię, szatnie uczniowskie i świetlicę. Ponadto wręczono im broszury, zawierające informacje na temat szkoły. Następnie zaproszono naszych gości do sali gimnastycznej, gdzie mogli obejrzeć prezentację multimedialną dotyczącą „Dwójki” i skorzystać z wielu atrakcji. Dzieci wzięły udział m.in. w licznych konkurencjach sportowych i umysłowych (zagadki wiosenno-świąteczne) oraz przygotowywały ozdoby wielkanocne przy stoisku z „Manufakturą świąteczną”. Rodzice i ich pociechy mieli również okazję skosztowania różnych słodkości, popcornu lub waty cukrowej. Szczególnym zainteresowaniem dzieci cieszyła się fotobudka, w której robili sobie zdjęcia na pamiątkę.                          W trakcie spotkania można było również porozmawiać z panią dyrektor - Barbarą Taraszkiewicz, panem wicedyrektorem - Janem Najechalskim oraz nauczycielami, pedagogiem szkolnym, Mikołajem Kopernikiem, a także dziećmi uczącymi się w naszej szkole. Szczegółowo odpowiadano na wszystkie nurtujące pytania zadawane przez rodziców lub przyszłych uczniów. Pobyt gości dostarczył wielu miłych wrażeń. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się   w przygotowania Dnia Otwartego.

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku to szkoła, w której panuje atmosfera życzliwości i profesjonalizmu. Mamy do zaproponowania szereg dodatkowych zajęć pozalekcyjnych prowadzonych przez pracujących tu nauczycieli, opiekę pedagoga. Naszym atutem jest niewątpliwie nowocześnie wyposażony obiekt, który jest bezpieczny i stwarza warunki indywidualnego rozwoju każdego dziecka.

Mamy nadzieję, że spotkamy się z naszymi przyszłymi uczniami już 1 września 2018 r.

Do zobaczenia