Magiczny Dzień Bożonarodzeniowych Życzeń PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 22 grudnia 2017 22:18

Święta Bożego Narodzenia są dla wszystkich  szczególnym przeżyciem, to czas kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe pt.: „Pastuszek i wielki Rozbójnik”. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w świątecznej scenografii  pod hasłem „ Bóg się rodzi..”, mali aktorzy przedstawili sceny z narodzin Chrystusa. Uczniowie klas czwartych, pierwszych oraz oddziału przedszkolnego z  wielkim przejęciem i zaangażowaniem odegrali swoje role. Aktorzy przypomnieli wszystkie sceny rozgrywające się w stajence betlejemskiej. Jasełka w wykonaniu dzieci podbiły serca publiczności i  wprowadziły wszystkich w świąteczny  nastrój. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku,  a uczniowie klas starszych swym pięknym śpiewem kolęd, grą na instrumentach uświadomili nam , że święta Bożego Narodzenia są tuż, tuż. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i zaproszonych gości. W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas Pan  Władysław Krajewski reprezentujący Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Towarzystwo Pamięci Józefa Piłsudskiego, Pani Janina Maciukiewicz Prezes Koła Związku Sybiraków w Olecku, Pan Witold Janczys wraz z małżonką Anną, Pani Elżbieta Domasik – dyrektor Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Olecku, Pani Magdalena Modzelewska- przewodnicząca Rady Rodziców oraz rodzice i opiekunowie uczniów.

Osią uroczystości magicznego świętowania było Światło Pokoju, dostarczone przez ks. hm. Przemysława Przekopa w asyście aniołków (uczniów oddziału przedszkolnego). „ W Tobie jest światło”, to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju, którego symbolika może stanowić dla nas impuls do zastanowienia się, jakie wartości powinny nam wyznaczać życiowe priorytety.

Wprowadzeni w świąteczny nastrój wysłuchaliśmy życzeń Pani Dyrektor Barbary Taraszkiewicz, która podsumowała w kilku zdaniach dobry i konstruktywny odchodzący 2017 rok i  życzyła wszystkim otwartości na innych,  zwykłego uśmiechu i gestu podania ręki drugiemu człowiekowi, powodującego przemianę w innych i w nas samych, bo zawsze wtedy jest Boże Narodzenie. Następnie głos zabrali nasi goście Pan Władysław Krajewski, Pani Barbara Jankowska i Pani Magdalena Modzelewska, życząc wszystkim szczęścia i radości z okazji Świąt i Nowego Roku.

 A gdy w Wigilię zabłyśnie na niebie pierwsza gwiazda, zasiądźmy wspólnie z najbliższymi do uroczystej kolacji, zapomnijmy o wzajemnych żalach i kłopotach, dzielmy się opłatkiem – symbolem pojednania i cieszmy się, ze jesteśmy razem, bardziej bliscy i dobrzy, niż w zwykłe dni.

Składanie sobie nawzajem życzeń, łamanie się opłatkiem, wspólne kolędowanie, świąteczna aura zwieńczyły Magię Bożonarodzeniowych Życzeń w naszej szkole.

Do szkoły wrócimy w nowym roku 2018 w pełni sił z nową energią do pracy i nauki. Wesołych Świąt, wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej uroczystości, a szczególnie panu Michałowi Janiszewskiemu – koordynatorowi dzisiejszego projektu  oraz  paniom: Agnieszce Kowalewskiej, Elżbiecie Josiewicz, Eligii Tokajuk, Alicji Suchockiej, Katarzynie Kozłowskiej, Bogumile Bajbak.

Konferansjerkę prowadził pan Wiesław Bukpaś oraz uczennica Joanna Jankowska z klasy II a (gimnazjum).

                                                                                                                      Bogna Anna Makola