Zasoby : 6

Kto Jest Na Stronie?

Apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia
piątek, 22 grudnia 2017 23:14

Dzień 22 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku przebiegał w gwiazdkowej – niezwykle urokliwej i przyjaznej atmosferze.

Po dwóch godzinach planowanych zajęć dydaktycznych społeczność uczniowska wzięła udział w apelu bożonarodzeniowym. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym śpiewaniem kolęd i pastorałek. Martyna Ulikowska wykonała utwór Radość dzielenia”, którego mądry refren zaintonowali wszyscy zgromadzeni:

W świąteczne dni magiczna jest miłości moc,

Gdy dzielimy ją wśród ludzi wokół nas.

W cudowną noc zatrzymaj się i w siebie patrz,

Największy dar ukryty w sercu masz”.

Wyczekiwanym momentem wydarzenia było podsumowanie konkursów świątecznych, w które z zapałem włączyli się uczniowie.

1. Konkurs na „Najładniejszą kartkę świąteczną”

I miejsce – Agnieszka Świerzbin 3 d

II miejsce – Aleksandra Lachowicz i Gabriela Iwanowska 3 d

III miejsce – Daria Dwojakowska 3 d

1. Konkurs na „Najładniejszą Śnieżynkę”

I miejsce – łącznicy biblioteczni

1. Konkurs na „Najładniejszy stroik”

I miejsce – łącznicy biblioteczni

Przyznane zostały również nagrody za rozwiązanie bożonarodzeniowej krzyżówki, która ukazała się w świątecznym wydaniu gazetki szkolnej „Byle do Dzwonka”.

Wszystkim gratulujemy zaangażowania i pomysłowości oraz umiejętności współpracy, która zacieśnia klasowe więzi.

Świąteczny apel wprowadził wszystkich w wyjątkowy nastrój i uświadomił, że wspólne kultywowanie tradycji, darzenie się dobrocią i życzliwością ma nieocenioną wartość.

Świąteczny dzień zwieńczyły spotkania wigilijne uczniów z wychowawcami i rodzicami. Podniosłym chwilom towarzyszyły życzenia, wspólny posiłek, kolędowanie i symboliczne, często własnoręcznie wykonane, upominki.

Dziękujemy wszystkim, którzy w tym przedświątecznym okresie przyczynili się do stworzenia w naszej szkole magicznej atmosfery przepełnionej życzeniami ciepła i miłości.

Magdalena Siwko