W końcu na podium! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 15 grudnia 2017 11:28

Dzień 11 grudnia 2017 roku okazał się szczęśliwy dla naszych pływaków i przyniósł upragnione miejsce na tzw. pudle. Tego dnia w Hali Lega w Olecku odbyły się Mistrzostwa Województwa SZS w Pływaniu Drużynowym, a nasza szkoła zajęła w nich wysokie III miejsce. Od kilu lat pięliśmy się w tych zmaganiach w górę rozpoczynając od VI i V miejsca w poprzednich latach. Zawody polegały na rozegraniu biegów sztafetowych w poszczególnych kategoriach wiekowych i biegach indywidualnych w stylu klasycznym, grzbietowym, dowolnym i delfinem na dystansach 50 m i 100m. Konkurencja była ogromna, gdyż na start w sumie stawiło się około 350 zawodników województwa warmińsko - mazurskiego ze szkół podstawowych i średnich. W naszej kategorii startowały następujące szkoły: SP 1 Iława, SP 1 Giżycko, SP 5 Gołdap, SP 3 Ełk, Gim. Dobre Miasto. Gim 3 Ełk, SP 4 Giżycko i SP 2 Olecko. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy Paweł Masalski kl.3b, Piotr Modzelewski kl. 3d, Filip Drażba kl. 3d, Rafał Jobczyński kl. 3e, Dawid Mitin kl. 2e i Filip Szmyt kl. 7a. Na wyróżnienie zasługuje zdobyte II miejsce drużyny w sztafecie, II miejsce Pawła Masalskiego na 100 m stylem dowolnym, II miejsce Dawida Mitina na 50 m stylem dowolnym, III miejsce Filipa Drażby stylem klasycznym i III miejsce Filipa Szmyta na 100 m na grzbiecie. Wszyscy nasi zawodnicy punktowali i przyczynili się do tego sukcesu. Gratuluję!

Alina Kalinowska – nauczyciel wf