Mikołajkowy Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku PDF Drukuj Email
niedziela, 10 grudnia 2017 11:16

W sobotę, 9 grudnia 2017 roku w  Szkole Podstawowej nr 2 w Olecku odbył się Mikołajkowy Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły w szachach. Ta cykliczna impreza odbywa się we współpracy z  sekcja szachową Klubu „Czarni” Olecko. Zawody rozegrano na dystansie 8 rund po 15 minut na zawodnika. Do rywalizacji przystąpili: Eliza Gudalewska, Iga Kolczyńska, Maksymilian Hanc, Fil Grzegorz, Igor Kolczyński, Tymoteusz Kowalewski, Oskar Mentel, Wiktor Raszkowski i Bartosz Łapszys. Zawody otworzyła Pani Dyrektor Barbara Taraszkiewicz życząc zawodnikom pasjonujących pojedynków i zaciętych rund. Pan Leopold Dudanowicz przypomniał najważniejsze przepisy kodeksu szachowego, a sygnał do pierwszej rundy dał trener klubowy pan Krzysztof Konewko. Przedświąteczna atmosfera, pyszne ciasteczka i cukierki oraz doskonałe humory sprawiły, że zawody od samego początku do końca były wspaniałym spotkaniem przy szachownicach. Turniej odbywał się w formule otwartej a końcowy efekt, to suma punktów uzyskana przez poszczególnych zawodników. Wiele emocji przyniosły pojedynki ”młodszo-starsze” szczególnie obserwowane i dopingowane przez uśmiechniętych rodziców. Podsumowania Turnieju dokonała Pani Dyrektor Barbara Taraszkiewicz , która w bardzo miłych słowach pogratulowała młodym szachistom pasji i zaangażowania. Następnie najlepszym zawodnikom wręczyła piękne statuetki, medale i dyplomy oraz „mikołajkowe” niespodzianki w postaci torebek z notesami, magnesikami i historią szkoły. Dziękujemy serdecznie za pomoc w organizacji Turnieju panu Krzysztofowi Konewko, Leopoldowi Dudanowiczowi, Henrykowi Gudojciowi. Na całością pieczę sprawowała perfekcyjnie Pani Dyrektor Barbara Taraszkiewicz, którą organizacyjnie  wspomagał pan Wiesław Bukpaś.

Wiesław Bukpaś