Strona Główna

MPKZ-P

Archiwum





Matematyczne osiągnięcia uczniów PDF Drukuj Email
poniedziałek, 13 czerwca 2011 08:37


fot. M. Domoradzka

Z wielką przyjemnością informujemy, iż uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku odnoszą liczne sukcesy w konkursach matematycznych na szczeblu wojewódzkim i powiatowym.

19 maja 2011 r. czterech gimnazjalistów naszej szkoły ? Weronika Kisielewska II a, Krzysztof Rzepecki III a, Hubert Lau III a, Konrad Barszczewski III c - wzięło udział w IX Warmińsko-Mazurskich Zawodach Matematycznych zorganizowanych przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Honorowy patronat nad konkursem sprawował Prezydent Miasta Olsztyna i Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty w Olsztynie. Spośród 210 gimnazjalistów z 52 szkół województwa laureatami zostali Krzysztof Rzepecki III a oraz Konrad Barszczewski III c. Uroczyste wręczenie nagród i podsumowanie zawodów odbyło się 13 czerwca 2011 r. w Olsztynie.

Natomiast 24 maja 2011 r. w sali oleckiego kina miało miejsce podsumowanie XX edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego ?Kangur 2011?. Nasi uczniowie osiągnęli znaczące wyniki:

? w kategorii klas I gimnazjum: najlepszy wynik w szkole uzyskał Paweł Makowski I b, 4 miejsce w powiecie oleckim, 20 miejsce w Rejonie Ełk;

? w kategorii klas II gimnazjum wyróżnienie otrzymała: Weronika Kisielewska II a, 1 miejsce w powiecie oleckim, 6 miejsce w Rejonie Ełk, 25 miejsce w województwie warmińsko-mazurskim; uczennica otrzymała nagrodę Burmistrza Olecka za najlepszy wynik w powiecie;

? w kategorii klas III gimnazjum wyróżnienie otrzymali: 1. Krzysztof Rzepecki III a, 1 miejsce w powiecie, 3 miejsce w Rejonie Ełk, 8 miejsce w województwie warmińsko-mazurskim; uczeń otrzymał nagrodę Burmistrza Olecka za najlepszy wynik w powiecie; 2. Konrad Barszczewski III c; 3. Hubert Lau III a;

Krzysztof Rzepecki III a, uczestnik obu konkursów, dzieli się swoimi wrażeniami:

?Jeśli chodzi o konkursy matematyczne to atmosfera była bardzo przyjemna. Wszyscy byli dla siebie mili, nikt się nie stresował. Wiadomo było, że nie chodzi o bezwzględną rywalizację, tylko o dobrą zabawę i przyjemne współzawodnictwo. W Olsztynie bardzo przyjemnym elementem było przedstawienie przykładowych rozwiązań i wyników zadań po zakończeniu pisania konkursu. Prowadzący stworzyli bardzo miłą atmosferę do pracy (były m.in. ciastka i napoje) i zadania rozwiązywało się prawie jak w domu. Wszyscy uczestnicy również byli dla siebie bardzo mili, chętnie się zapoznawali, a po konkursie z chęcią dyskutowali na temat rozwiązań. Uważam, że warto wybierać się na takie zawody. Nawet nie po to, by coś zająć (chociaż to również ważne), lecz po to, by poznawać ciekawych ludzi, poznawać lepiej matematykę, a przede wszystkim się dobrze bawić.?

Weronikę Kisielewską II a, Krzysztofa Rzepeckiego III a, Huberta Lau III a, Pawła Makowskiego I b do matematycznych zmagań przygotowała p. Marta Domoradzka, natomiast Konrada Barszczewskiego III c p. Marzena Kamińska-Kopiczko.

Składamy gratulacje uczniom, ich rodzicom oraz opiekunom.

Wojciech Jegliński

Zmieniony: wtorek, 14 czerwca 2011 20:32