„Iskierki Dobra dla Renaty” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 04 grudnia 2017 22:05

Społeczność naszej szkoły wsparła akcję charytatywną „Iskierki Dobra dla Renaty”, która odbyła się 3 grudnia na Placu Wolności.

            Celem imprezy trwającej od godziny 14 do 17 było przeprowadzenie loterii fantowej oraz zbiórki darowizn od uczestników, a cały dochód (4212,10 zł) zostanie przekazany na leczenie pani Renaty z Kowali Oleckich, która walczy z chorobą nowotworową.

            Akcja „Iskierki Dobra” odbyła się już po raz drugi, podobnie jak rok temu mieszkańcy Olecka ubierali okazałą choinkę, a pierwszą bombkę zwiesił burmistrz Wacław Olszewski.

W atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wprowadziły nas występy wokalne

i taneczne dzieci i młodzieży ze szkół i przedszkoli gminy Olecko, a gdy zaczął zapadać zmrok, zapalono lampiony, które poleciały do nieba.

           Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku przygotowała stoisko o nazwie „Świąteczna Manufaktura”, przy którym dzieci mogły ozdobić dekoracje na choinkę. Mimo chłodu nie zabrakło chętnych, którzy z zapałem dekorowali ozdoby z papieru, szyszek i masy solnej przygotowane przez panie Bognę Annę Makolę i Justynę Jeżewską. W tym czasie w wielu miejscach placu widać było dzieci i młodzież ze SP 2, które pod opieką pani Anny Kaczor częstowały przybyłych mieszkańców piernikami i babeczkami. Nie zabrakło też występów wokalnych naszych uczniów – przedszkolaków przygotowanych przez panie Eligię Tokajuk i Alicję Suchocką oraz młodzieży pod kierunkiem pani Katarzyny Kozłowskiej. Oprócz tego można było posilić się apetyczną grochówką, którą serwowały między innymi panie kucharki z SP 2.

            Mimo chłodnej aury wiele osób przyszło na plac, aby wziąć udział w akcji „Iskierki Dobra dla Renaty”. Świadczy to o życzliwości mieszkańców naszego miasta i wrażliwości na los drugiego człowieka.

                                                                                  mgr Justyna Jeżewska