?Szkolny Mistrz Ortografii? PDF Drukuj Email
poniedziałek, 13 czerwca 2011 08:14

>> O Toruniu Kopernika i Koperniku z Miasta Piernikowego<<

23 maja 2011r. w Gimnazjum nr2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku odbyła się I Edycja Szkolnego Konkursu Ortograficznego ?Szkolny Mistrz Ortografii?. Cel konkursu dotyczył przede wszystkim kształcenia nawyku prawidłowego stosowania podstawowych zasad ortograficznych i interpunkcyjnych oraz kształcenia umiejętności ortograficznej samokontroli. W zmaganiach o tytuł ?Szkolnego Mistrza Ortografii? wzięło udział 34 gimnazjalistów, którzy zostali wyłonieni w drodze eliminacji klasowych (z każdego oddziału dwie osoby, które uzyskały najlepszy wynik. Tekst dyktanda, związany z postacią naszego Patrona-Mikołaja Kopernika, ocenili uczniowie jako dość trudny.
Zwycięzcami konkursu zostały gimnazjalistki, które
wykazały się bardzo dobrą znajomością zasad ortograficznych i popełniły najmniejszą liczbę błędów. Wszyscy uczestnicy otrzymają na zakończenie roku szkolnego pamiątkowe dyplomy, a laureatkom I-III miejsca dodatkowo będą wręczone nagrody książkowe. Oto wyniki:

tytuł ?Szkolnego Mistrza Ortografii? otrzymuje

I miejsce Michalina Dąbrowska kl. IIIc,