Ogólnopolski Tydzień Kariery PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 20 listopada 2017 19:58

W dniach od 16 do 22 października 2017r. z inicjatywy Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej zorganizowany był po raz dziewiąty Ogólnopolski Tydzień Kariery pod hasłem: „Ja na rynku pracy: moje kompetencje i moje talenty”.

Celem realizowanych w tym roku wydarzeń było zwiększenie świadomości i wiedzy dotyczącej konsekwencji wynikających ze zmian na rynku pracy, jak również poznanie współczesnych trendów związanych z zapotrzebowaniem na nowe kompetencje.

W naszej szkole doradcy zawodowi z PCWE Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Olecku przeprowadzili zajęcia warsztatowe z młodzieżą na temat: Będę pracownikiem – moje kompetencje”.  Uczniowie oddziału IIIB mieli możliwość skupienia swojej uwagi na zagadnieniach dotyczących   własnych umiejętności, zdolności i kompetencji, a następnie odnieśli je do potrzeb rynku pracy – zdjęcia z gośćmi w załączeniu

Podczas OTK w ramach grupowych zajęć z zakresu doradztwa zawodowego w pozostałych klasach III zrealizowano tematykę „Wybór zawodu a rynek pracy” i wykonano tematyczną gazetkę na korytarzu szkolnym „Kwalifikacje i kompetencje na rynku pracy”.

Barbara Taraszkiewicz
Doradca zawodowy