Porządkowanie cmentarza ewangelickiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 09 listopada 2017 22:33

Dnia 8 listopada 2017 roku uczniowie oddziału gimnazjalnego IId pod opieką wychowawcy pana Wojciecha Jeglińskiego wzięli udział w porządkowaniu alejek na cmentarzu ewangelickim – sprzątanie liści. Akcja odbyła się w ramach realizowanego w szkole projektu z zakresu aktywnej turystyki gminy Olecko „Wśród lasów, jezior, łąk i pól Ziemi Oleckiej…”.

Cmentarz ewangelicki jest jednym z ważnych zabytkowych miejsc Olecka. W centrum znajduje się pomnik ku czci poległych żołnierzy w wojnie prusko-austriackiej w roku 1866 i wojnie prusko-francuskiej w latach 1870-1871. Dwa główne miejsca są również usytuowane obok kwatery żołnierzy niemieckich i rosyjskich z I wojny światowej.

Z ochotą i zaangażowaniem uczestniczyliśmy w sprzątaniu alejek historycznego miejsca naszego miasta. W miłej atmosferze wspólnej pracy oraz sprzyjającej pogodzie pożytecznie spędziliśmy czas.

Składamy serdeczne podziękowanie panu Andrzejowi Falęckiemu, prezesowi PGK Olecko, za okazaną pomoc logistyczną w przeprowadzeniu naszego działania.

 
Patrycja Sidorowicz, klasa IId